Ashwagandha na stres i uspokojenie

Ashawagndha ma liczne właściwości prozdrowotne, znakomicie sprawdza się w walce ze stresem.

Jeżeli narzekasz na słabe samopoczucie lub gorszy nastrój, a do tego towarzyszy ci podwyższone napięcie, żeń-szeń indyjski może okazać się nadzwyczaj pomocny.

Stres – czym jest i co z nim zrobić?

Stres zwykle nie jest niczym dobrym. O ile czasem faktycznie bywa motywujący i pozwala wyzwolić niespotykane wcześniej pokłady energii, to znacznie częściej stanowi poważną przeszkodę ku normalnemu funkcjonowaniu każdego dnia. Nadmiar stresu obniża nastrój, poczucie komfortu i samoocenę, a do tego utrudnia wykonywanie obowiązków zawodowych, rodzicielskich itp. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem byłoby jego całkowite wyeliminowanie, nie jest to niestety możliwe.

Wobec tego stresu powinno się unikać jak ognia, co oczywiście nie jest proste. Każdego dnia jesteśmy narażeni na różnego typu sytuacje stresowe, mimo to warto poważnie zastanowić się nad tym, które z nich faktycznie są warte aż takiej uwagi. Czasem za bardzo przejmujemy się czymś, na co nie mamy wpływu, lub rzeczami, które tak naprawdę nas nie dotyczą.

Ashwagandha – jak działa?

A co zrobić, jeśli jednak nie możesz pozbyć się stresu lub jest on tak mocny i uporczywy, że już nie dajesz sobie z nim rady? Najlepiej zająć się objawami. Znakomicie w tym celu sprawdza się ashwagandha, znana także jako witania ospała i żeń-szeń indyjski. Często jest ona składnikiem różnego rodzaju suplementów diety.

Na czym polega działanie żeń-szenia indyjskiego? Ashwagandha obniża poczucie niepokoju, jednocześnie poprawiając twoje samopoczucie. W ten sposób może wzrosnąć również twoja samoocena i łatwiej poradzisz sobie ze stresem. Warto w tym miejscu dodać, że roślina ta w celach prozdrowotnych wykorzystywana jest przez ludzkość już od tysięcy lat.

Oprócz tego ashwagandha ułatwia zasypianie. Zdrowy sen jest bardzo istotny m.in. dlatego, że to właśnie wtedy organizm wypoczywa i przygotowuje się na wysiłek kolejnego dnia. Jeśli nie możesz spać w nocy, następnego dnia czujesz się rozbity i senny, co utrudnia każdy rodzaj aktywności. Ponadto ashwagandha polecana jest w sytuacjach wytężonej pracy umysłowej, np. podczas realizacji ważnego projektu w pracy czy nauki do trudnego egzaminu.

Walcząc ze stresem, dobrze skorzystać też z innych sposobów. Na twoje samopoczucie wpływa m.in. dieta – w końcu nie bez powodu mawia się, że „jesteś tym, co jesz”. Odpowiednio zbilansowana dieta dostarczy ci niezbędnych witamin i pierwiastków, aby lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach i nie ulegać stresowi. Bardzo polecana jest też aktywność fizyczna, w której czasie wydzielane są endorfiny, określane jako hormon szczęścia. Nie musisz wyczynowo uprawiać sportu, wystarczy nawet 30-minutowy spacer co drugi dzień.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here