Bioenergoterapia okiem laika

Bioenergoterapia to jedna z wielu odmian medycyny, którą określa się jako niekonwencjonalną. W opinii przeciwników, nie jest to potwierdzona naukowo metoda leczenia, a jej skuteczność jest niewielka lub prawie żadna.

Zasady bioenergoterapii.

Bioenergoterapia to metoda, która opiera się na odblokowaniu kanałów energetycznych znajdujących się w organizmie człowieka, co wspomaga proces jego samoczynnego leczenia. Odblokowanie kanałów energetycznych, dokonuje się na skutek działań bioenergoterapeuty – osoby o szczególnych zdolnościach.

Niedoceniana a legalna.

Ciekawostką jest to, iż bioenergoterapia jest działem medycyny, którego nie da się potwierdzić naukowo, a pomimo tego, bioenergoterapeuta może być oficjalnym zawodem. Aby uzyskać uprawnianie bioenergoterapeuty, należy zdać państwowy egzamin. możliwe jest zdanie egzaminu czeladniczego oraz mistrzowskiego.

Bioenergoterapia to dział medycyny, którego korzenie sięgają starej medycyny chińskiej. Nie udowodniony naukowo, a jednak obecny w świecie od setek. lat. Osoby, zainteresowane tą formą leczenia, powinny więc wiedzieć o jej plusach i minusach i samodzielnie podejmować decyzję o tym czy korzystać z usług bioenergoterapeuty. To czego nie można udowodnić naukowo, nie musi bowiem być nieskuteczne.