Jak kupić mieszkanie w Norwegi

Gdzie szukać ofert

Jeśli chodzi o norweski rynek nieruchomości sprawa wygląda bardzo przejrzyście, żeby nie powiedzieć idealnie. Praktycznie każde ogłoszenie dotyczące sprzedaży mieszkania umieszczone jest na tym samym portalu – finn.no. Jeśli więc szukamy idealnego lokum wystarczy prześledzić, tylko i wyłącznie, tą stronę, aby mieć pewność, że nic nam nie umknęło https://localmarket.no/pl.

Co więcej, znajdziemy także statystyki, dotyczące cen mieszkań w okolicy lokum, którego kupnem jesteśmy zainteresowani. Możemy także dowiedzieć się, jak zmieniały się ceny w ostatnich latach, a tym samym oszacować, czy ewentualna inwestycja jest obecnie opłacalna, czy może warto się trochę wstrzymać.

Informacje na temat sprzedawanego mieszkania

Jednak to nie wszystko co sprawia, że norweski rynek nieruchomości jest perfekcyjny. Każde ogłoszenie zawiera broszurę, w której podane są wszelkie informacje na temat sprzedawanego mieszkania. Bez żadnego wysiłku i konieczności przeprowadzania „dochodzenia” mamy podane na tacy, wszelkie informacje, które mogą nas zainteresować. Znajdziemy tam także liczne zdjęcia, raporty na temat stanu technicznego budynku czy lokalu, a także raport od rzeczoznawcy. Możemy zdecydować o zakupie właściwie bez wychodzenia z domu.

Megler

Megler, czyli norweski pośrednik nieruchomości. To co go wyróżnia to fakt, że pełni funkcję, nie tylko pośrednika, ale i notariusza. Dzięki temu z pomocą tylko jednej osoby, stworzymy ofertę, rozreklamujemy ją, sporządzimy umowę kupna -sprzedaży oraz wpisy do hipoteki.

Visning

Visning, czyli tłumacząc na język polski, pokaz. I dokładnie o to chodzi, bowiem przez 2 dni można oglądać mieszkanie wystawione na sprzedaż i kierować wszelkie pytania do meglera. Najczęściej bowiem, sam sprzedający nie uczestniczy w tym procesie, a reprezentuje go właśnie wspomniany pośrednik nieruchomości.

Licytacja

Po przeprowadzonym pokazie mieszkania, zakup nieruchomości przebiega poprzez licytację. I jak to bywa przy tej formie sprzedaży, mamy cenę wywoławczą, a wygrywa oferta, która w momencie zakończenia licytacji jest najwyższa. Aby zalicytować nie musimy udawać się do biura meglera itp. Możemy robić to nie wychodząc nawet z domu, bądź będąc gdziekolwiek indziej poza domem. Nie musimy obawiać się więc, że nie będziemy mieli czasu aby wziąć udział w licytacji wymarzonego lokum. Żeby wziąć udział w licytacji wystarczy wysłać proponowaną kwotę sms-em. Wszystko jest więc bardzo proste i nie zabiera zbyt wiele czasu.

Proces zakupu mieszkania w Norwegi https://localmarket.no/pl jest zautomatyzowany, przejrzysty i całkiem prosty. Jedynym mankamentem może być jedynie stosunkowo mała liczba mieszkań, w porównaniu do ilości zainteresowanych, co również często może wywindować cenę mieszkania dość znacząco.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here