Jak odnaleźć siebie

Jak odnaleźć siebie? To trudne. Myślę, że można szukać przez całe życie i nie znaleźć niczego oprócz pustki i zgorzknienia. Ale są również tacy ludzie, dla których życie toczy się w sposób naturalny, w zgodzie z samym sobą. Oni nie odczuwają braków, deficytów, niespełnienia, tylko podążają przez życie jakoś tak zwyczajnie. Pomimo, że napotykają na swojej drodze radości, smutki, przeżywają tragedie i dramaty jak wszyscy, to jakoś zawsze podnoszą się, bo mają w sobie daną im siłę, moc, wiarę i nadzieję. Dlaczego tak się dzieje? I co tak naprawdę, znaczy odnaleźć siebie?

Jak odnaleźć siebie?

Jak odnaleźć siebieMożna powiedzieć, że poszukiwanie siebie jest jednoznaczne z poszukiwaniem sensu życia, jednak szukając odnajdujemy wartości zaskakujące, na przykład miłość. Miłość to potęga. Nie ma chyba człowieka, który jej nie pragnie, nawet jeśli wypowiada sprzeczne opinie, bo w jego przypadku miłość okazała się wielkim rozczarowaniem, odrzuceniem, wielkim cierpieniem. Ale jeśli ktoś odnalazł miłość może powiedzieć, że odnalazł sens życia, bo odnalazł siebie w oczach ukochanej osoby. Dla pogrążonych w rozpaczy pozostaje zawsze nadzieja, bo ona właśnie jest niczym kołyska, która usypia smutki i pozwala uwierzyć, że słońce jeszcze zdoła nas ogrzać i pozwoli uwierzyć w lepsze jutro.

Pieniądze? Sława? Myślę, że za te pragnienia nie koniecznie należy potępiać siebie, jednak pod warunkiem, że pracujemy i wykonujemy swoje życiowe zadania z pasją, z oddaniem, z wiara, i że czynimy dobro służąc dobrej sprawie. Jeśli pieniądze traktujemy w kategorii osiągania bezpieczeństwa i dobrego życia, to i one mogą odegrać role pozytywną i wartościową w procesie szukania siebie i sensu życia.

Jak radzić sobie z zagrożeniami?

Niekiedy jednak napotykamy na swojej drodze alkohol, narkotyki, używki, dopalacze, które zmieniają nasze życie w pasmo uciech i w konsekwencji prowadzą na manowce. Jest jeszcze coś, o czym należałoby pamiętać w naszych poszukiwaniach, a właściwie coś o czym powinniśmy pamiętać przede wszystkim. Jest to Bóg.U wielu pragnienie oddania się Bogu dochodzi do głosu w późnym wieku, bo wcześniej nie było czasu, a już na pewno bywał bardzo ograniczony.
Może więc warto wsłuchać się w swoje serce i tam poszukać siebie? Może tam własnie odnajdziemy pełnię życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here