Jak sprawdzić model telefonu

Chcesz sprzedać swój stary telefon? A może zastanawiasz się nad wymianą na inny i nie wiesz, czy będzie on lepszy od tego, który masz obecnie? Możliwe też, że twoje urządzenie sprawuje się świetnie i chcesz je polecić komuś innemu, tylko że zapomniałeś, jaki to model. Co zrobić, gdy nie pamiętasz nazwy swojego urządzenia i jak sprawdzić model telefonu?

Jak sprawdzić model telefonu?

Jak sprawdzić model telefonuNajprościej będzie znaleźć pudełko po swoim telefonie. Tam, najczęściej na górze, dużymi literami jest napisane, jakie to urządzenie. Zdarza się jednak, że pudełko wyrzuciliśmy lub zgubiliśmy, wtedy niestety ta opcja odpada. Możemy też poszukać informacji o modelu telefonu w nim samym. W wielu telefonach można wejść w ustawienia>informacje o urządzeniu i tam znajdziemy dane na temat procesora, pamięci, wersji systemu oraz modelu telefonu. Czasem warto też zajrzeć pod klapkę telefonu. Zdarza się, że na baterii jest naklejka z nazwą telefonu, lub pod baterią znajduje się mała, naklejona tabliczka z informacjami o urządzeniu.

Skorzystaj z internetu

Nie możesz znaleźć w telefonie bądź na nim informacji o modelu? Jest to możliwe, ale na niemal każdym telefonie można znaleźć przynajmniej logo czy nazwę producenta, a to już jest bardzo pomocne. Na świecie w użytku spokojnie jest kilkanaście tysięcy modeli telefonów od kilkudziesięciu największych marek. Jeśli wiemy, że nasz telefon to np. Samsung lub Nokia, to zdecydowaną większość potencjalnych modeli możemy odrzucić. Teraz możemy wejść na stronę mgsm.pl i spróbować wyszukać urządzenie przypominające nasze. Jest tam katalog wszystkich telefonów, ze zdjęciami, danymi i opisami. Znajduje się tam również porównywarka telefonów, także wizualna. Jeśli znamy już producenta, możemy po kolei klikać w jego poszczególne urządzenia i za którymś razem przekonamy się, że to właśnie nasz model telefonu. Warto wtedy jednak dla pewności sprawdzić wszystkie, gdyż niektórzy producenci wypuszczają na rynek niemal identycznie wyglądające, różne modele telefonów.

Możemy też spytać w salonie operatora czy w elektromarkecie jaki to model.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here