Jak zacząć rozmowę

Lubimy rozmawiać. Jesteśmy bowiem istotami stadnymi i potrzebujemy towarzystwa i obecności innych. Jednak nie zawsze sytuacje kreują się tak, że mamy w swoim otoczeniu ludzi, których znamy. Czasem trzeba przełamać się i rozpocząć rozmowę, by kogoś bliżej poznać. Może to być autobus, nowe miejsce pracy, szkoła czy nawet kolejka do lekarza. Nigdy nie wiesz, czy nie ominie Cię coś interesującego, warto więc próbować.

Jak zacząć rozmowę?

Jak zacząć rozmowęJak zacząć rozmowę, by rozmówca w ogóle był zainteresowany naszą osobą i chciał nas bliżej poznać. Mamy kilka sprawdzonych metod, dzięki którym nie zostaniesz uznany za dziwaka, a jednocześnie, korzystając z nich, możesz stać się duszą towarzystwa.

Po pierwsze, unikaj frazesów. Mówi się, że każdą rozmowę można zacząć poruszając temat pogody, ale w ten sposób można też ją bardzo szybko skończyć. Nie korzystaj z popularnych frazesów, są one bowiem odbierane jako infantylne i odpychają rozmówcę. Pamiętaj, że w każdej sytuacji możesz znaleźć coś naprawdę wyjątkowego i właśnie na tej rzeczy oprzeć to pierwsze wypowiedziane zdanie.

Jak znaleźć wspólny temat?

Wykorzystaj wspólny grunt. To pomaga przełamać pierwsze lody i tworzy wiele wątków, które poruszyć możecie później. Jeśli spotkanie ma miejsce w pracy, zapytaj o projekty albo o atmosferę. Jeśli ma to miejsce na neutralnym gruncie, znajdź cechy wspólne – włosy, sposób ubioru czy nawet wzrost. Nagle okazać może się, że rzeczy te was połączą i rozmowa sama popłynie w nieznane.

Najbezpieczniej, nie używając oczywiście pogody, rozmawiać jest o rzeczach przyjemnych. Ludzie lubią opowiadać o swoich dzieciach czy zwierzakach, o tym co im się wczoraj przydarzyło. Lubią dzielić się anegdotkami i żartami na ich temat. Wykorzystaj to. Zrób to jednak delikatnie. Nie pytaj od razu o dzieci, ale zahacz o coś z nimi powiązanymi. Może zobaczyłeś jakąś fajną zabawkę na allegro albo dostałeś zdjęcie swojego malucha na huśtawce. Opowiedz o tym. Jeśli druga osoba podłapie temat szybko znajdziecie wspólny grunt. Jeśli nie, to i tak dużo łatwiej będzie wam posunąć rozmowę dalej.

Możesz się także zwyczajnie przywitać i zobaczyć jak zareaguje na to druga osoba. Często bowiem to właśnie ten pierwszy krok jest najgorszy i niewiele osób, pomimo chęci rozmowy, się na niego nie decyduje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here