Jak założyć bloga na WordPressie?

W dzisiejszych czasach, gdy internet powoli wypiera telewizję i staje się głównym medium, wiele osób chętnie korzysta z jego możliwości. Przeglądanie serwisów, oglądanie filmów na YouTube, mailowanie, rozmowy na Skype, zakupy online, udzielanie się na portalach społecznościowych typu Facebook czy Twitter – to nie wszystko. Coraz więcej ludzi wykorzystuje także internet do zamieszczania różnego rodzaju własnej twórczości – tekstów, zdjęć, obrazów, a nawet makijaży czy stylizacji modowych. Świetnie sprawdza się do tego celu blog internetowy.

Jedną z bardziej znanych platform jest z pewnością WordPress. Do wyboru mamy tu dwie możliwości: wordpress.com lub wordpress.org. Obecnie służą również do tworzenia profesjonalnych stron www, jednak pierwszym i chyba najbardziej znanym zastosowaniem wciąż pozostają blogi.

Warto podkreślić, że WordPress jest systemem bardzo szybkim i bezpłatnym. Jego ogromną zaletą są nieograniczone możliwości, jakie daje twórcom – wszystko zależy tu właściwie od pomysłowości i kreatywności autora. Do tego dostępnych jest ogrom gotowych szablonów , rozszerzeń, wzorów i wtyczek, z których mamy możliwość korzystać, tworząc własną stronę. Możemy tu wybrać spośród opcji płatnych, jak i całkowicie darmowych. Koszt profesjonalnego, funkcjonalnego szablonu wynosi zazwyczaj około 200 zł. Jednak często szablony nie mają polskiego tłumaczenia – jak przetłumaczyć szablon WordPressa?

Ważna dla wielu osób pozostaje też łatwa, intuicyjna obsługa, która sprawia, że WordPress jest doskonały dla początkujących. Wystarczy poświęcić chwilę na zapoznanie się z podstawami i można korzystać z niego bez większych problemów. Nie jest tu potrzebna umiejętność programowania.
Również samo zainstalowanie nie powinno sprawić kłopotów. W razie wątpliwości wszelkie informacje można odnaleźć w sieci lub zapytać na forach tematycznych. Należy również dodać, że WordPress współgra z Google, będzie zatem idealny, jeśli planujemy pozycjonowanie naszej strony.

Jak widać, zalet tej platformy jest bardzo wiele. Nie bez powodu liczba jej użytkowników to dziś miliony ludzi na całym świecie.