Chna do włosów

Farbowanie jest jednym z tych zabiegów, który zdecydowanie negatywnie wpływa na stan włosów. Nawet jeśli przeprowadza się je w profesjonalnych i teoretycznie najlepszych salonach fryzjerskich, nie można oczekiwać, iż nie przyniesie ono żadnych skutków ubocznych. Osoby, które regularnie zmieniają barwę fryzury, robiąc to np. raz w miesiącu, przeważnie nie mogą pochwalić się prawidłową kondycją włosia. Istnieje jednak sposób na w pełni bezpieczne farbowanie o działaniu wyłącznie pozytywnym.

Chna do włosów – działanie, sposób użycia i ogólne zalety

To, co sprawia, że włosy po farbowaniu są zniszczone, łamliwe i osłabione, to zawarte w farbach substancje. W tych produktach znajduje się bowiem ogromna ilość najróżniejszych konserwantów, barwników i aromatów, które bardzo agresywnie ingerują w naturalną strukturę włosów. Aby nie dopuścić do tego, by negatywnie zadziałały one na całą skórę głowy, najlepiej zastąpić je czymś w pełni naturalnym. Taka jest właśnie chna do włosów, jaką można dziś dostać bez większych problemów.

Dawniej, gdy na rynku nie było jeszcze aż tak wielu różnorodnych farb, kobiety korzystały przeważnie właśnie z chny. Mogły ją stosować nawet regularnie i nie odczuwały przy tym żadnych skutków ubocznych, co dziś jest praktycznie niemożliwe do osiągnięcia. Warto zatem powrócić do tej dawnej i świetnie sprawdzającej się metody, która na pewno nie obciąży i nie zniszczy przesadnie włosów. Chna zawsze będzie dużo lepszym wyborem od tradycyjnej i pełnej sztucznych substancji farby.

Gdzie można ją kupić?

Mimo tego, iż chna wyszła już dawno z codziennego użycia i póki co nie cieszy się zbyt dużą sławą, wciąż można ją kupić w wielu miejscach. Nawet w zwykłej drogerii da się ją odnaleźć, dokładnie wertując dział z farbami do włosów. Przeważnie chny występują na tych dolnych bądź najwyższych półkach, dlatego tam należałoby ich szukać. A ile one kosztują? Cena chny może zdecydowanie zaskakiwać, ponieważ jest śmiesznie niska. Jedno opakowanie takiego naturalnego produktu kosztuje zazwyczaj nie więcej niż dziesięć złotych. Jeśli chodzi natomiast o sposób używania tego artykułu, jest on banalnie prosty. Chny nie nakłada się jak zwykłej farby, dlatego nie trzeba mieć do tego specjalnych pędzelków czy żadnych umiejętności. Chna do włosów powinna po prostu zostać równomiernie rozłożona na całej długości kosmyków i wmasowana w skórę głowy. Można ją zastosować tak jak zwykły szampon, z czym każdy na pewno bez problemu sobie poradzi. Po upływie czasu podanego na opakowaniu chnę wystarczy bardzo dokładnie spłukać i sprawdzić, jaki efekt zapewniła ona na skórze głowy.

Kobietom ciężko jest zrezygnować z farbowania, gdyż to właśnie ten zabieg potrafi całkowicie odmienić ich wygląd zewnętrzny. Warto jednak tak nauczyć się go przeprowadzać, aby przy okazji nie zmieniać w sposób negatywny kondycji kosmyków. Jeżeli zwykłą farbę zastąpi się chną, włosy po pewnym czasie odzyskają swoją dawną strukturę. Od tej pory już zawsze będą świetnie się prezentować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here