Jak poronić naturalnie?

Poronienie jest zazwyczaj niezwykle przykrą sytuacją dla kobiety. Trzeba liczyć się z tym, że ciąża może się nie utrzymać, jednak prawie każda kobieta liczy na szczęśliwe zakończenie ciąży. Poronienie w pierwszym trymestrze zdarza się dość często. W internecie znajdziemy szczegółowe statystyki dotyczące tego ile ciąż w pierwszym trymestrze, a także w innych trymestrach kończy się poronieniem. Ciąża jest niezwykle nieprzewidywalnym okresem w życiu kobiety. Oczywiście zazwyczaj wszystko kończy się dobrze a ciąża trwa 9 miesięcy.

Jak poronić naturalnie?Każda przyszła mama musi być jednak przygotowana również na inne zakończenie. Poronienie jest zazwyczaj bardzo bolesne dla kobiety i mowa tutaj nie tylko o bólu fizycznym ale przede wszystkim o stracie pod względem psychicznym. Niezależnie od tego ile dziecko tygodni spędziło w łonie matki, matka zazwyczaj bardzo przywiązuje się do zarodka. Większość matek już od wystąpienia pierwszych objawów ciąży bardzo o siebie dba, aby w żaden sposób nie zaszkodzić dziecku. Zmieniają dietę, rezygnują ze spożywania alkoholu, zmieniają całkowicie tryb życia, aby tylko nie zaszkodzić maleństwu. Zmiana trybu życia obejmuje na przykład rezygnację z ciężkiej fizycznej pracy. Tego typu pracę może realnie zaszkodzić dziecku i skończyć się poronieniem. Wiele matek już od pierwszych chwil ciąży przebywa na zwolnieniach lekarskich. Czasami zasadność tych zwolnień jest kwestionowana przez społeczeństwo.

Jak poronić naturalnie?

Chodzą słuchy, że są specjalne leki na przykład na choroby stawów, które zażyte w odpowiednich dawkach, w odpowiednim czasie, mogą doprowadzić do poronienia. Nie warto jednak eksperymentować samodzielnie. Jeżeli nie planujemy ciąży, warto przede wszystkim zadbać o dobrą antykoncepcję. Wiele środków antykoncepcyjnych daje niemalże pewność, że kobieta nie zajdzie w ciążę jeżeli będzie właściwie stosowała te środki. Czasami jednak nawet najlepszy środek może okazać się zawodny. W naszym kraju nie ma możliwości przeprowadzenia legalnej aborcji na życzenie pacjentki.

[Głosów:25    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here