O czym może świadczyć podwyższony kwas moczowy?

Kwas moczowy, na wynikach badań zastanawiamy się o czym świadczy jego podwyższony wynik. Niestety może być on powodem wielu chorób. Mowa o kamicy nerkowej oraz innych schorzeniach związanych z pęcherzem moczowym. Może ona wynikać z nieprawidłowej diety. Na przykład jemy za mało owoców, bądż warzyw. Kwas moczowy możemy obniżyć. Lecz właściwa diagnostyka powinna być przeprowadzona przez właściwego lekarza. W tym przypadku urologa. Podwyższony kwas moczowy może świadczyć o niewydolności nerek a czasami kamicy nerkowej.

Co jeśli kwas moczowy spada?

W przypadku spadku stężenia kwasu moczowego możemy mówić o hipourykemie. Świadczy o zaburzeniach metabolicznych. Jak leczyć tą przypadłość? Należy przyjmować jak najwieksze ilości płynów.Kwas moczowy nie powinnien się ani zwiększać ani spadać. Jego stężenie powinno być cały czas takie samo. Pamiętajmy, że podwyższony kwas moczowy może świadczyć o wielu poważnych schorzeniach. Podobnie jak w przypadku jego spadku. W obydwu tych przypadkach należy się udać do właściwego specjalisty.

Natomiast podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi może wynikać z nieprawidłowej diety. Dlatego właśnie warto zmienić dietę na zasadową. Mówimy tutaj o warzywach, które powinny występować w jak największych ilościach. Papryka, marchewka, pomidory, ogórki czy rzodkiewki. W przypadku wzrostu stężenie kwasu moczowego we krwi możemy mówić o zwiększonej jego produkcji przez organizm. Jeśli przez dłuższy czas utrzymuje sie ten stan, możemy mówić o hiperurykemii. Jakie są jej przyczyny? Zatrucie ołowiem, uszkodzenia tkanek, łuszczyca czy dieta wysokobiałkowa. Wyższe stężenie kwasu moczowego może występować u osób z ciśnieniem tętniczym, czy też u osób z problemami stawowymi. Na każdą dolegliwość istnieje prawidłowe leczenie farmakologiczne. Tak też jest i w tym przypadku. Kwas moczowy powinien mieć odpowiednie stężenie. Dlatego właśnie po zgłoszeniu się do odpowiedniego lekarza, na pewno możemy liczyć nie tylko na właściwą diagnozę ale odpowiednie leczenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here