Jak sobie radzić ze zmęczonymi oczami

Problem zmęczonych oczu dotyka wielu z nas. Nic dziwnego, skoro tak wiele korzystamy z ekranów telefonu czy komputera. Do tego dochodzą czynniki atmosferyczne, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy brak snu. Dlatego tak ważne jest, aby o oczy dbać i wspomagać je. Co jednak zrobić, kiedy pojawiają się pierwsze nieprzyjemne objawy?

Kilka sposobów na zmęczone oczy

Istnieje wiele sposobów na zmęczone oczy. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią ilość snu oraz obecność witamin A, E czy C w codziennej diecie. Warto unikać nadwyrężania wzroku oraz ekspozycji na silne światło słoneczne. W trakcie pracy przed ekranem komputera bardzo ważne jest, aby co dwie godziny robić sobie przerwy. Należy także jak najczęściej mrugać oczami. W przypadku poczucia swędzenia oczu dobrze jest powstrzymać się przed ich tarciem, co dodatkowo może je podrażniać. Oprócz tego warto postawić na krople do oczu. Można również stosować okłady na oczy np. z rumianku, herbaty, ogórka czy surowego ziemniaka.

Krople do oczu to podstawa

Choć istnieje wiele metod radzenia sobie z suchymi i podrażnionymi oczami, jeden z nich jest szczególnie skuteczny. Chodzi o krople do oczu, czyli profesjonalny preparat, który aplikuje się na powierzchnię oka. Natychmiastowo przynosi on ulgę i łagodzi występujące dolegliwości. Ważne jest jednak to, aby krople odpowiednio dobrać do swojego problemu. Na rynku istnieje ich naprawdę sporo. Wśród różnych preparatów wyróżniają się krople do oczu Blink, produkowane przez renomowaną firmę Acuvue. Zawierają one hialuronianu sodu, który jest naturalnie występującą w oku substancją łagodzącą podrażnienia. Krople blink dostępne są w różnych wariantach, działają szybko i zapewniają uczucie ulgi. Blink contacts to idealne rozwiązanie dla użytkowników soczewek kontaktowych, a blink intensive sprawdzą się w przypadku wielogodzinnej pracy przed ekranem komputera. Z kolei blink minimsy warto wziąć ze sobą w podróż. W przypadku wyjątkowo dokuczliwych objawów najlepiej jest sięgnąć po blink intensive PLUS, którego krople mają żelową konsystencję i dłużej utrzymują się na powierzchni oka. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na https://www.acuvue.pl/krople-do-oczu-blink

Zmęczone oczy mogą wywoływać poczucie pieczenia i swędzenia. Często są zaczerwienione i załzawione. Symptomy te utrudniają codzienne funkcjonowanie i są nieprzyjemne. Dlatego warto postawić na profilaktykę jak dieta, odpowiednia ilość snu czy odpoczynek. Niestety, nie zawsze mamy na nią czas czy warunki. W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się krople do oczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here