Pobądź się zbędnych kilogramów!

Otyłość można z całą pewnością nazwać chorobą cywilizacyjną. Z roku na rok dotyczy ona coraz szerszej grupy ludzi. Tyją młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni. W czasach kiedy dąży się do perfekcji ciała i dbanie o wygląd zewnętrzny stało się priorytetem, nie jest łatwo pogodzić się ze dodatkowymi kilogramami. Utyć nie jest trudno, pozbyć się „balastu” niestety już tak, nic więc dziwnego, że niesłabnącą popularnością cieszą się zabiegi liposukcji, a więc odsysanie tłuszczu.

Szybki efekt!

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, polegający na odessaniu tłuszczu z ciała. Poddane jemu mogą być różne partie ciała. Najpopularniejsze zabiegi to liposukcja brzucha, ud, pośladków, łydek, podbródka, pleców, ramion. Zmiany w wyglądzie są zauważalne natychmiast, jednak zabieg wiąże się z restrykcyjnymi zaleceniami od lekarza i dość długim okresem rekonwalescencji. Czego jednak nie robi się dla idealnego ciała, tym bardziej, że zadowalający efekt uzyskać można bez wylewania litrów potu na siłowni, czy odmawianiu sobie ulubionych potraw.

Ile to kosztuje?

Biorąc pod uwagę ceny zabiegów medycyny estetycznej, odsysanie tłuszczu nie jest drogą usługą. Pojedynczy zabieg waha się od 2 do 8 tysięcy złotych, w zależności które partie ciała są mu podawane. I tak na przykład liposukcja brzucha cena już od 4 tysięcy. Koszty mogą rosnąć w zależności na jaką metodę zabiegu się zdecydujemy. Najdroższą opcją jest liposukcja laserowa Cena takiego zabiegu dochodzi do 8000 złotych. Porównując to z na przykład operacją powiększenia piersi, to odsysanie tłuszczu i tak jest dwa razy tańsze!

Po co to wszystko?

Człowiek z natury dąży do doskonałości, a nawet jeśli nie, to tą doskonałość wymuszają na nas aktualnie panujące trendy. Bycie fit, posiadanie karnetu na popularną siłownię, chwalenie się półnagimi zdjęciami z wakacji w portalach społecznościowych potęgują potrzebę zmian w osobach z nadwagą, które często decydują się na zabieg liposukcji, być może niekoniecznie z potrzeby, ale przez wzgląd na ogólnie panujące trendy. Trzeba zrozumieć, że nie każdy jest w stanie regularnie ćwiczyć, przestrzegać diety, czy stosować inne wspomagające dobry wygląd środki. Właśnie dla takich osób liposukcja może być jedynym wyjściem, by zmienić swój wygląd i w pełni zaakceptować siebie. Nie dziwmy się więc popularności tych zabiegów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here