Agregat jako ubezpieczenie energetyczne

0
2199

Energia elektryczna jest podstawą funkcjonowania naszej cywilizacji. Każde gospodarstwo domowe i firma posiada podłączenie do sieci elektrycznej skąd ową energię pobiera, jednak oznacza to również, że jest od niej bezpośrednio uzależnione.

Dzisiaj nawet chwilowy brak energii elektrycznej może spowodować w najłagodniejszym przypadku irytację domowników, a w najgorszym przypadku straty finansowe przedsiębiorstwa. Co prawda przerwy w dostawie energii elektrycznej są dzisiaj coraz rzadsze, ze względu na coraz nowocześniejszą infrastrukturę przesyłową, ale wciąż zdarzają się sytuacje losowe na które nie mamy bezpośredniego wpływu. Do takich sytuacji mogą należeć klęski żywiołowe, takie jak chociażby nawałnice, które mogą zrywać linie elektryczne lub przewracać na nie drzewa, a także powodzie i uszkodzenia spowodowane przez uderzenia piorunów.

Do awarii linii energetycznych może dojść również wskutek obfitych opadów śniegu połączonych z ostrym mrozem, co może powodować osiadanie na liniach tzw. sadzi, czyli warstwy lodu o grubości do kilku cm. Taka warstwa obciąża linię do takiego stopnia, że w skrajnych przypadkach może spowodować jej zerwanie lub nawet przewrócenie się słupa. Dlatego należy mieć na uwadze, to że do awarii prądu może dojść zawsze, czasami nawet na dłuższy okres czasu. Warto więc na wypadek wystąpienia takiej sytuacji zaopatrzyć się w generator prądotwórczy, który zapewni nam zasilanie w trybie awaryjnym. Nie chodzi tutaj tylko o awarie, czasami po prostu potrzebna jest energia elektryczna tam, gdzie nie ma do niej dostępu. Np. w przypadku prac budowlanych w terenie. W takiej sytuacji często stosuje się agregat prądotwórczy diesel, który posiada dużą moc i potrafi zasilać pobierające duże ilości energii urządzenia.

Do szczególnie wydajnych i niezawodnych należą agregaty prądotwórcze Barracuda. Są to agregaty wysokiej jakości, zapewniające dostęp do prądu w niemalże każdej sytuacji. Do dyspozycji klientów jest wiele modeli o różnych parametrach, dzięki czemu każdy dopasuje coś dla siebie.

Źródło: https://barracuda.sklep.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here