Badania krwi, które warto wykonywać co roku

Dzięki analizie krwi można uzyskać pełną gamę informacji o swoim stanie zdrowia. Jakie badania krwi warto prowadzić regularnie?

Profilaktyczne badania krwi

Badania krwi są szybkie i proste w wykonaniu. Dzisiaj stosowane są powszechnie i oferuje je każde laboratorium medyczne katowice to jedno z wielu miast, w którym można z nich skorzystać.

Analizę krwi można wykonać w celu diagnozy określonych chorób, lecz można także prowadzić profilaktyczne badania krwi Katowice oraz w innych miejscowościach. Za pomocą takich badań profilaktycznych można w porę wykryć te dolegliwości, które nie dają jeszcze zauważalnych objawów. Warto brać w nich udział regularnie!

Jakie badania krwi warto robić co roku?

Profilaktyczne badania krwi są to przede wszystkim badania podstawowe, które mogą jednak wskazać na konieczność dalszej, pogłębionej diagnostyki w kierunku konkretnych schorzeń.

Morfologia i OB (odczyn Biernackiego) – badania określające główne parametry krwi, w tym czerwone, białe krwinki, płytki krwi. Nieprawidłowe wyniki mogą informować o stanach zapalnych.

Poziom glukozy we krwi – informuje nie tylko o cukrzycy, ale również może wskazywać na problemy z sercem i układem krążenia, problemami hormonalnym.

Lipidogram – badania cholesterolu LDL, HDL i całkowitego, a także trójglicerydów. Podwyższone poziomy mogą świadczyć o zwiększonym ryzyku zachorowania na miażdżycę.

Także polecane są próby wątrobowe, które określają pracę wątroby. W przypadku kobiet można wykonać też badania krwi Katowice innych typów, w tym hormonów tarczycowych TSH, FT3, FT4.

Gdzie można wykonać profilaktyczne badania krwi?

Jeśli chodzi o profilaktyczne badanie krwi Katowice mają wiele miejsc, gdzie można je zrobić. Może być to także prywatne laboratorium medyczne Katowice to szeroka gama tego typu ofert dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie.

Wiele laboratoriów medycznych posiada w swojej ofercie także specjalne pakiety badań profilaktycznych, które obejmują podstawowe rodzaje analiz. Mogą być one również przeznaczone specjalnie dla kobiet oraz dla mężczyzn. Dzięki nim kompleksową analizę krwi można wykonać w jeszcze niższej cenie.

Podsumowując, systematyczne badanie krwi Katowice czy też w innym mieście pozwala na skontrolowanie stanu zdrowia i wykrycie wielu schorzeń, zanim jeszcze zaczną dawać poważne objawy. Warto robić to raz do roku!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here