Dlaczego prawidłowy montaż okien jest tak ważny?

Budowanie nowego domu to przygoda, o której pamięta się całe życie. Z perspektywy czasu z reguły wspominamy to z uśmiechem, jednak każdy kto budował kiedyś dom wie, że w trakcie nie zawsze jest do śmiechu. To zdecydowanie stresujące przedsięwzięcie, w trakcie którego należy pamiętać o wielu różnych sprawach, trzeba wszystkiego dopilnować, nie wspominając o wydawaniu zawrotnych sum pieniędzy na ekipy budowlane, materiały i całą resztę.

Jednym z aspektów o który należy zadbać jest szczelny i prawidłowy montaż okien. Okna to bardzo ważna część budynku i jakość oraz funkcjonowanie całości zdecydowanie zależy od tego, czy okna są prawidłowo zamontowane. Dlatego w trakcie budowy domu należy koniecznie zadbać o to, aby był ciepły montaż okien i okna prawidłowo zamontowane.

Dlaczego jest tak ważne, aby był prawidłowy i szczelny montaż okien? Przede wszystkim, rolą okien jest nie tylko dobrze wyglądać i dostarczać światła do budynku. Okna przy tej roli muszą być szczelne, bo jeśli nie są, wtedy problemem może się stać nieprawidłowa ucieczka ciepła z budynku, co szczególnie niekorzystne jest w trakcie sezonu grzewczego, kiedy przy źle zamontowanych oknach nagle okaże się, że tracimy za dużo ciepła i wydajemy więcej pieniędzy na opał. Poza tym, nieprawidłowy montaż okien to też zły poziom wilgoci w domu, który może wpływać na jakość mieszkania, trwałość mebli, nasze zdrowie i na szereg innych czynników.

Źle zamontowane okna to również problem przeciekania w trakcie deszczu – zwłaszcza w przypadku okien dachowych, ale nie tylko. Również ważne jest, by okna były prawidłowo zamontowane na terenach dotkniętych szkodami górniczymi, gdyż tam szczególnie narażone są na uszkodzenie i wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Źle zamontowane okna szybko niszczeją i w końcu będą wymagały wymiany. To bardzo niekomfortowa sytuacja, gdyż okna i ich montaż kosztują. Jak widać zatem, źle zamontowane okna wiążą się z dodatkowymi kosztami i stratami nie tylko na poziomie samych okien, ale w ogóle na poziomie jakości mieszkania a także prowadzą do wielu innych strat i utrudnień.

Dlatego istotnym jest, aby był prawidłowy i szczelny montaż okien. Podstawową zasadą montażu okien jest to, żeby nie wykonywać tego samemu. To skomplikowany proces, który musi być dopasowany do rodzaju okna, rodzaju materiału z którego są wykonane, a także do konstrukcji budynku. Do tego zdecydowanie potrzebni są profesjonaliści. Większość usterek i problemów z oknami bierze się z niefrasobliwości zakupujących, którzy próbują montować je bez pomocy profesjonalnych ekip aby zaoszczędzić pieniędzy – niestety nie tędy droga. W efekcie tracisz jeszcze więcej – lepiej na samym początku zamówić sobie profesjonalnych monterów którzy będą wiedzieli co i jak.

Są różne rodzaje montażu i należy o tym pamiętać przy wyborze okien. Montaż standardowy używany jest przy zwykłych oknach. Montaż okien zawsze dopasowuje się do rodzaju muru, do rodzaju ocieplenia budynku i tak dalej. Fachowa ekipa montażowa najpierw wykona plan montażu i dopiero potem przystąpi do pracy mając na uwadze zarówno rodzaj okien jak i rodzaj budynku. Wtedy mamy pewność, że będzie prawidłowy i szczelny montaż okien.

Istnieje również ciepły montaż okien, który stosowany jest w przypadku okien energooszczędnych. Ciepły montaż okien i okna prawidłowo zamontowane – stosuje się tą metodę dla okien które mają zmniejszone oddawanie ciepła. Ciepły montaż wiąże się z używaniem dodatkowych warstw izolacyjnych, które zmniejszają ucieczkę ciepła a także zmniejszają przepuszczalność wilgoci. Dzięki takim oknom zapłacisz mniej za ogrzewanie w sezonie grzewczym.

Istnieją również inne techniki pod montaż okien antywłamaniowych, które są szczególnie korzystne jeśli mieszkasz na parterze bloku albo jeśli jesteś właścicielem parterowego domu.

Zawsze dobrze jest wiedzieć, co dzieje się na placu budowy – zatem warto poczytać na temat montażu okien, na przykład tu prawidlowymontaz.pl/prawidlowy-montaz. Prawidłowy i szczelny montaż okien to gwarancja komfortowego mieszkania przez długie lata.

Źródło: https://prawidlowymontaz.pl/firma/amar

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here