Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs. Na co zwrócić uwagę?

Dzisiaj większość kobiet regularnie uczęszcza do salonów kosmetycznych. Wykonujemy rozmaite zabiegi mające na celu upiększyć naszą urodę oraz poprawić stan skóry. Często poddajemy się także zabiegom, które mają za zadanie ułatwić późniejszą stylizację. Do takich zalicza się niewątpliwie makijaż permanentny, manicure czy przedłużanie rzęs. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym ostatnim, ale jeśli szukasz profesjonalnego salonu manicure, koniecznie zajrzyj również na http://www.overclockers.pl/jesli-chcesz-wiedziec-jak-wybrac-najlepszy-salon-manicure-w-opolu-koniecznie-przeczytaj-ten-artykul/. Z tym poradnikiem szybko znajdziesz doświadczoną kosmetyczkę, która wykona dla Ciebie manicure z zachowaniem należytej staranności, higieny i bezpieczeństwa. A co z rzęsami? Na co zwrócić uwagę, kiedy zdecydujemy się na ten zabieg?

Najpopularniejsze metody

Jedną z najbardziej popularnych metod przedłużania rzęs jest oczywiście metoda 1:1. Polega ona na doklejaniu do każdej naturalnej rzęsy po jednym, sztucznym włosku. Do wyboru mamy rzęsy syntetyczne, jedwabne i naturalne. Te ostatnie pochodzą z włosia norki syberyjskiej.

W metodzie tej stylistka przykleja włoski nieco poniżej linii powiek. Zatem utrzymują się one jedynie na naturalnej rzęsie. Jest to bezpieczny zabieg, ponieważ klej nie ma styczności bezpośrednio ze skórą.

W innych metodach takich jak 2:1, stylistka dokleja proporcjonalną ilość sztucznych włosków. W metodach objętościowych (3D czy 4D) wykorzystuje się już specjalne kępki.

Na co zwrócić uwagę decydując się na zabieg?

Przede wszystkim należy sprawdzić doświadczenie stylistki. Tego typu zabiegi zawsze trzeba wykonywać w profesjonalnym gabinecie. Raczej nie polecamy salonów „od wszystkiego”, chyba że pracuje w nim wielu ekspertów i każdy zajmuje się swoją dziedziną. Najlepiej jest znaleźć stylistkę zajmującą się tylko przedłużaniem rzęs. Taką znajdziesz np. z pomocą serwisu https://www.moment.pl/rzesy/lublin. Wystarczy wyszukać salon w pobliżu miejsca zamieszkania i sprawdzić jego ofertę oraz doświadczenie. Każda stylistka powinna posiadać stosowny certyfikat. Im dłuższe doświadczenie i więcej kursów, tym lepiej.

Kolejną ważną kwestią jest cennik. Nie oszukujmy się, ten zabieg trochę trwa (2-2,5h), a stylistka musi mieć bardzo duże doświadczenie i precyzję. Wiedza także jest tutaj niezwykle ważna, bo zanim dokona zabiegu, musi ocenić stan zdrowia rzęs klientki oraz pomóc dobrać stosowną metodę i rodzaj włosków. To wszystko wymaga wielu miesięcy kursów i praktyk. Kolejną kwestią wpływającą na cennik są materiały, jakie wykorzystuje do zabiegu. Tutaj także trzeba stawiać na wysoką jakość. Bezpieczeństwo i higiena to podstawa w każdym zabiegu kosmetycznym! Jeśli więc chcesz zdecydować się na zabieg, miej świadomość, że to kosztuje (250-600 zł). Co więcej, raz wykonany zabieg wymaga powtarzania. Rzęsy naturalnie z czasem wypadają, dlatego też po jakichś 4 tygodniach będziesz musiała udać się na zabieg uzupełniający. Tu już koszty są niższe i sam zabieg trwa krócej. Uzupełnienie rzęs kosztuje około 150-200 złotych.

Reasumując, zabieg przedłużania rzęs to świetne rozwiązanie ułatwiające codzienną stylizację. Pamiętaj jednak, że nie należy na nim oszczędzać. W końcu zdrowie jest bezcenne!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here