Skuteczna metoda walki z łysieniem i przerzedzeniem włosów

Włosy na ludzkim ciele pełnią nie tylko funkcję ochronną, lecz także estetyczną. I to właśnie z powodów estetycznych ludzie decydują się na różnego rodzaju metody walki z łysieniem oraz przerzedzeniem. Utrata włosów bardzo często (zwłaszcza u kobiet) wiąże się z obniżeniem samooceny i ukrywaniem problemu bądź stosowaniem preparatów.

Co robić, gdy wszelkie metody zawodzą? – przeszczep włosów Katowice

Klinika włosów w Katowicach pomaga osobom borykającym się z problemem łysienia i przerzedzenia. Umożliwia pacjentom odzyskanie bujnej czupryny sprzed lat i na powrót cieszenie się swoim wyglądem. Pomaga również osobom, które straciły włosy w wyniku choroby czy urazu, oraz ludziom po zmianie płci czy na przykład nieposiadającym brwi.

Klinika włosów stosuje tylko metody sprawdzone, które gwarantują pacjentom bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu. Najwyższa jakość usług i wykwalifikowany personel zapewniają komfort osobom cierpiącym na problem utraty włosów oraz doskonałe rezultaty po przeprowadzonych zabiegach.

Transplantacja włosów – co warto wiedzieć?

Transplantacja włosów jak każdy zabieg wymaga pewnych przygotowań oraz odpowiedniego postępowania po jej przeprowadzeniu. Przed przystąpieniem należy wykonać pewne badania: w kierunku chorób zakaźnych, morfologię krwi, wskaźniki krzepnięcia APTT i INR oraz stężenie glukozy na czczo.

Zaleca się także na co najmniej 3 dni przed zabiegiem zaprzestanie picia alkoholu. Ponadto przez 10 poprzedzających zabieg dni nie należy stosować aspiryny i leków przeciwzapalnych. Nie ma jakichś szczególnych wskazań na dzień przeprowadzenia zabiegu. Trzeba pamiętać jedynie o umyciu włosów i niestosowanie po tym środków służących do modelowania fryzury (lakiery, żele, pianki itd.).

Przeszczep włosów Katowice – zalecenia po zabiegu

Okres rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki. W pierwszych dniach należy być ostrożnym, by nie uszkodzić przeszczepionych włosów poprzez ucisk czy mocne potarcie. Nie trzeba martwić się o obrzęk czoła, który może utrzymywać się do tygodnia w wyniku podania miejscowych środków znieczulających.

Dopiero po pięciu dniach od zabiegu można wykonać pierwsze mycie szamponem, a do tego czasu regularnie, co 2-4 godziny trzeba przemywać skórę solą fizjologiczną. Występujące w przeszczepionych miejscach strupki odpadają same w ciągu tygodnia. Po zabiegu włosy wypadają w przeciągu 14 dni, a w ich miejsce wyrastają nowe. U niektórych efekty widać już po 3 miesiącach, a u innych później. Jednak końcowy rezultat ocenia się po 12 miesiącach od zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here