Drzwi z przeszkleniem a prywatność domownikówDrzwi z przeszkleniem a prywatność domowników

Przeszklony fragment drzwi wejściowych to bardzo piękny i funkcjonalny detal, który doda uroku każdemu domowi. Niektórzy inwestorzy obawiają się jednak, że razem z nim utracą prywatność we własnym domu. Czy to słuszne obawy?

Piękne i funkcjonalne

Drzwi z przeszkleniem są przede wszystkim bardzo estetycznym sposobem na wykończenie domu. Dzięki temu, że mają przeszklone fragmenty, tworzą one spójną całość z otoczeniem domu. Taki dom ma wtedy charakter otwarty, nie stanowi twierdzy zabarykadowanej solidnymi wrotami. Niewielkie przeszklenia pozwalają też uniknąć kupowania drzwi z judaszem. Dzięki nim można sprawdzić, kto stoi za drzwiami zanim podejdzie się do nich na bliską odległość. Drzwi wejściowe z przeszkleniem wpuszczają też więcej światła do domu – najczęściej do przedpokoju, w którym nie ma okien. Są zatem rozwiązaniem wartym przemyślenia.

Co z prywatnością?

Nie należy obawiać się utraty prywatności domowników z powodu drzwi wejściowych z przeszkleniem. Bardzo często takie drzwi montuje się na posesjach, które i tak są ogrodzone wysokim płotem lub żywopłotem, a zatem nie ma obaw o to, że obcy ludzie z ulicy będą zaglądać do domu. Poza tym, ewentualny fragment mieszkania, który byłoby widać z zewnątrz, to zwykle tylko przedpokój, a jeśli będzie on zadbany i utrzymany w porządku, wówczas nie będzie trzeba niczego się wstydzić. Kolejną kwestią jest to, że można wybrać stopień przejrzystości takich przeszkleń, jak również pozostawić przeszkloną tylko niewielką część drzwi.

Jakie są drzwi z przeszkleniami?

Drzwi wejściowe z przeszkleniem mogą mieć różny charakter. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest dostawka do drzwi całkowicie zabudowanych. Taka dostawka może być przeszklona od góry do dołu za pomocą szkła przejrzystego lub mlecznego, w zależności od potrzeb. Można wybrać tylko niewielkie wycięte w drzwiach fragmenty z przeszkleniami, które będą tworzyły fantazyjny wzór, a nie odsłaniały zbyt wiele. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z gotowego katalogu drzwi wejściowych dobrego producenta. Bogactwo wzorów, kolorów i materiałów, z których są produkowane drzwi z pewnością sprawi, że inwestor będzie miał szerokie pole do popisu w tej kwestii i wybierze coś dla siebie. Jeśli tak się nie stanie – można zamówić drzwi na wymiar z takim rodzajem przeszklenia, jaki odpowiada inwestorowi.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here