Skoki tandemowe - ekstremalna rozrywka dla niedoświadczonych

Skoki spadochronowe to ekstremalny sport, który zapewnia poczucie wolności i wrażenie niesamowitej lekkości podczas lotu. Uprawianie go umożliwia odcięcie się od wszelkich trosk życia codziennego i pozwala zdystansować się do otaczającego świata patrząc na niego z góry.

Kto może skakać ze spadochronem?

Właściwie każdy, poza osobami posiadającymi poważne schorzenia, które uniemożliwiają często uprawianie jakiegokolwiek sportu. Do takich zdrowotnych przeciwwskazań należą: wszelkiego rodzaju kontuzje, choroby kręgosłupa, osteoporoza, problemy z układem oddechowym czy krwionośnym lub epilepsja.

Dzięki skokom tandemowym możliwe jest wykonywanie tego rodzaju aktywności przez dzieci, osoby starsze, a nawet niepełnosprawne. Podczas takiego skoku przypina się pasażera specjalną uprzężą do doświadczonego instruktora, który tuż przed wydarzeniem przekazuje kilka najistotniejszych informacji.

Skoki tandemowe – atrakcja dla początkujących

Z pewnością nie każdy zdecydowałby się w życiu na samodzielny skok spadochronowy. Co jednak w przypadku, gdy ma się tuż obok siebie profesjonalistę, do którego jest się przypiętym? Zapewne tu również wiele osób nie podjęłoby się tej formy aktywności. Skoki tandemowe są jednak marzeniem wielu ludzi, którzy chcieliby poczuć nagły przypływ adrenaliny.

Każdy, kto choć raz spróbował tego sportu nie może wyjść z podziwu, jak wiele wrażeń i skrajnych emocji wywołuje. Spora część skaczących po raz pierwszy, po jakimś czasie decyduje się na kolejne przygody spadochronowe. To zjawisko utwierdza tylko w tym, że jest to coś, co niesamowicie zapada w pamięć i delikatnie uzależnia.

Skok w tandemie – prezent dla odważnych

Niektórzy decydują się na bardzo oryginalne pomysły w kwestii prezentów. Jednym z nich są z pewnością skoki tandemowe. To niecodzienny podarunek, który nie jest dla każdego.

Trzeba być niezwykle głodnym życia i bardzo odważnym, by zdecydować się na skok z wysokości 3000-4000 metrów, osiągając przy tym ogromną prędkość.

Wybierając taki prezent trzeba więc bardzo dobrze znać osobę, która będzie nim obdarowywana. W przeciwnym razie, pomysł może spotkać się z odmową.

Osoba, która jednak skorzysta z prezentu w formie zaproszenia do skoku, z pewnością nie będzie żałowała swojej decyzji i zapamięta ten dzień do końca swoich dni. Być może nawet powtórzy to doświadczenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here