Pierwszy czarter jachtów w Chorwacji - o czym należy pamiętać?

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na czartery jachtów w Chorwacji, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które po raz pierwszy planują wynająć jacht, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się odpowiednio zabrać.

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Aby bez żadnego większego problemu wynająć jacht w Chorwacji niezbędny jest oczywiście patent Jachtowego Sternika Morskiego. Wymagane jest także świadectwo radiooperatora SRC, czyli międzynarodowy certyfikat, który upoważnia do obsługi specjalnych urządzeń radiowych. Osoby, które nie posiadają wcześniej wymienionych dokumentów, przed rejsem muszą je uzyskać.

W Polsce bardzo często organizowane są jednodniowe kursy, dzięki którym można szybko zdobyć świadectwo radiooperatora. Szkolenia można odbyć także w Chorwacji, ale trzeba znać oczywiście język angielki albo chorwacki. Warto mieć także kopie wszystkich dokumentów oraz pełną listę załogi.

Jaki termin czarteru?

Drugim krokiem jest oczywiście ustalenie terminu, kiedy to chcemy wynająć czarter jachtów w Chorwacja. Najlepsza pogoda do żeglowania panuje od połowy kwietnia do końca listopada. Szczyt sezonu przypada na sierpień i to właśnie wtedy najtrudniej jest zdobyć czarter jachtów w Chorwacja.

Jak łatwo się domyśleć w sezonie są również największe ceny, dlatego też jeżeli istnieje taka możliwość to warto wynająć jacht poza sezonem. Warto wspomnieć także i o tym, że na dłuższe rejsy zapłacimy mniejszą dniówkę, niż w przypadku wynajmu jachtu jedynie na weekend.

Skąd najlepiej rozpocząć czarter w Chorwacji?

Kolejnym krokiem jest oczywiście ustalenie miejsca z którego rozpoczniemy rejs. Chorwacja może pochwalić się bardzo rozbudowaną infrastrukturą żeglarską, dzięki czemu bez żadnego większego problemu znajdziemy profesjonalne firmy czarterowe.

Na pierwszy czarter jachtów w Chorwacja warto wybrać Dalmację Północną i Środkową. Mowa tutaj między innymi o Sukosan, Biograd na Moru albo Split. Wybrzeże Adriatyku jest bardzo szerokie, dzięki czemu każdy znajdzie porty, które zaspokoją jego indywidualne oczekiwania. Przykładowe trasy rejsów dla osób początkujących bez żadnego problemu można znaleźć w Internecie.

Czarter jachtów w Chorwacji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here