nawyki

Dobry medyki pojawiają się wtedy, kiedy nastawiamy się na sukces. Takie myślenie to dobry system budowy nawyków, które zostaną w naszym życiu na dobre. Jesteśmy ludźmi, którzy przywykają do przyzwyczajenia. Budzimy się każdego dnia o podobnej porze, myjemy zęby, jedziemy do pracy i w niej postępujemy według podobnych schematów. Budowanie nawyków wcale nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Wystarczy tylko chcieć! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/jak-budowac-nawyki-poradnik-dla-wszystkich/ 

Dobry sposób na kształtowanie nowego nawyku 

Według naukowców najlepszym sposobem na ukształtowanie nowego nawyku jest połączenie go z tym już istniejącym. Poszukaj wzorców w swoim zachowaniu oraz zastanów się, w jaki sposób możesz wykorzystać istniejący nawyki do stworzenia nowy. Dla wielu z nas poranna rutyna jest jedną z najważniejszych rutyn, więc to świetne miejsce żeby wyćwiczyć nowe nawet. Na przykład poranna kawa może stworzyć doskonałą okazję do tego, aby rozpocząć nowy nawet dotyczący rozpoczęcie nowej praktyki medytacyjnej. 

Od czego zacząć budowanie nowych nawyków? 

Duże zmiany w zachowaniu wymagają sporego poziomu motywacji, dlatego bardzo często nie da się ich utrzymać. Dobrze jest więc rozpocząć od drobnych nawyków, żeby na początek uczynić go w prostym do wykonania. Codzienny krótki spacer może być początkiem nawyk codziennego ćwiczenia rano. Wkładanie jabłka do torby każdego dnia może prowadzić do zmiany zdrowych nawyków żywieniowych. Dobrym sposobem na utrwalenie nawyku jest przekształcenie go w automatyczne zachowanie. Możemy to zrobić, przez podjęcie małych kroków i tworząc niski poziom zaangażowania. Te mikro-zobowiązania będą dawały nam motywacji do wpisywania ich w rutynę. 

Regularność jest kluczowa 

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania, w jaki sposób ludzie kształtują swoje nawyki w prawdziwym świecie. Celem badania było poproszenie uczestników o wybranie prostego nawyku, który chcieliby wyrobić. Badanie opublikowane w European Journal of Social Psychology wykazało, że czas, który jest potrzebny na zautomatyzowanie zadania, czyli nawyku waha się od 18 do 254 dni. Średni czas wpisania nawyków w życie to 66 dni. 

Zobacz też: http://www.4fans.pl/najlepsze-aplikacje-do-sledzenia-nawykow/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here