fabularne gry planszowe

Obecnie największą popularnością cieszą się gry, które pozwalają danemu graczowi wczuć się w konkretną postać i jej historię. Co więcej jego decyzje wpływają na rozwój wydarzeń, które toczą się w grze. Mowa tutaj o grach planszowych, które są klimatyczne. Co to dokładnie oznacza? Najbardziej klimatyczne gry to takie, w których dany gracz zapomina, że gra i jest sobą. Podczas grania wczuwa się nadmiernie w wydarzenia, które dzieją się na planszy. Mówiąc prosto podczas gry, jest w innym świecie. Które dostępne na rynku, tego typu gry cieszą się największą popularnością?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/najbardziej-klimatyczne-gry-planszowe/

Eldritch Horror

Jest to idealna gra dla miłośników gier planszowych utrzymanych w klimacie horroru. Jest to przygodowa gra, w której zadaniem graczy jest wcielenie się w badaczy. Następnie próbują oni rozwiązać niebezpieczne tajemnica, które pojawiają się w trakcie gry. Każdy ich krok jest bardzo ważny, od tego czy rozwiążą zagadkę są uzależnione losy całego świata. Ten rodzaj gry planszowej wymaga od gracza sporej ilości myślenia i kombinowania. To ciężka pozycja, ale daje wiele satysfakcji.

Martwa Zima

Jest to jedna z pozycji fabularnych gier planszowych. Posiada motyw kooperacyjny, w trakcie grania może pojawić się zdrajca, ale też może nie dojść do takiej sytuacji. Nigdy nic nie wiadomo. W grze dochodzi do apokalipsy, cały świat runął w gruzach. Grupa osób, które ocalały muszą starać się przetrwać, walczą każdego dnia z różnego rodzaju zagrożeniami i zombi. Gra cieszy się dość sporą popularnością, głównie ze względu na swój szalony klimat oraz to, że niesamowicie wciąga każdego gracza. Naprawdę można poczuć się, jak autentyczny bohater świata, który przeszedł apokalipsę.

Posiadłość Szaleństwa 2

Ta gra planszowa znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych gier klimatycznych. W tej grze rządzi Cthulu, czyli pradawne zło. Jego celem jest ponowne sterroryzowanie świata, w którym żyją ludzie. Osoba, która chce zagrać w tą grę musi wcielić się w badacza, którego głównym i upragnionym zadaniem jest powstrzymanie zła. Aby to osiągnąć, musi stawić czoło niebezpieczeństwu. Gra jest zbyt prosta, mimo że jej zasady nie są zbyt skomplikowane. To prawdziwy hit na rynku gier.

Zobacz też: http://www.4fans.pl/bizuteria-meska-jak-ja-nosic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here