szminka

Idealnie wykonany makijaż sprawi, że każda kobieta będzie mogła poczuć się wyjątkowo. Może to całkowicie odmienić naszą twarz lub podkreślić nasze atuty. Szminka czy pomadka nada się do tego idealnie, zarówno do tych mocniejszy jak i tych naturalnych makijaży. Jak dobrać  idealny kolor, aby wyglądać nieziemsko?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-dobrac-kolor-szminki/

Jak dobrać kolor szminki?

Istnieje pare zasad, którymi powinniśmy kierować się kiedy wybieramy odcień pomadki odpowiedni dla siebie. Nie są to jednak sztywne zasady, których musimy przestrzegać niczym kodeksu. Jeżeli macie ochotę wyjść po bułki na śniadanie w pomalowanych na czerwono ustach, to nic nie stoi wam na przeszkodzie. Jeśli pasuje wam jakiś odcień, czujecie się w nim swobodnie, a nie jest on zgodny z zasadami, absolutnie nic złego się nie dzieje.

Jak dobrać kolor pomadki? Ciepłe i zimne odcienie skóry

Według zasad, jeśli nasza cera jest ciepła, powinniśmy wówczas wybierać dla siebie ciepłe odcienie, jeśli zimna to na zimne. Co decyduje o tym jaki odcień skóry posiadamy? Jest to bardzo łatwe.

Jeśli należymy do ciepłych odcieni nasza cera będzie miała odcień złotawy, nadze włosy będą w ciepłych odcieniach, a żyły na naszych dłoniach będą bardziej zielone.

Jeśli jednak należymy do zimnych, nasza skóra będzie miała odcień chłodny, będziemy opalać się na różowo, a żyły na naszych dłoniach będą niebieskie.

Dobór koloru na co dzień, a dobór koloru na wyjścia – czy ma znaczenie? 

Oczywiście w codziennym makijażu większość z nas stosuje inne kolory pomadek czy szminek niż w makijażu, który robimy na jakieś ważne lub mniej ważne wyjścia. Codzienny kolor kojarzyć nam się będzie z beżami czy różami w odcieniu nude, natomiast wyjścia głównie z odważną czerwienią. Nie ma jednak, absolutnie nic złego w tym, że nałożymy czerwoną szminkę bez żadnej okazji czy podczas wyjścia na imprezę wybierzemy się w zwykłym kolorze nude. Wszystko zależy od nas i od tego w czyn czujemy się dobrze.

Zobacz też: http://www.4fans.pl/koreanska-pielegnacja-twarzy-na-czym-polega/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here