Zalety kuchenek indukcyjnych

Kuchenki indukcyjne z wyglądu przypominają zwykłe płyty elektryczne, niemniej jednak różnią się od nich znacząco mechanizmem działania. Tutaj bowiem dochodzi do tworzenia się w cewce zmiennego pola magnetycznego, co dalej prowadzi w efekcie do nagrzania się naczynia. Jakie są zalety takiego rozwiązania w kuchni?

1) Oszczędność

Generalnie na początek warto rozważyć kwestie ekonomiczne związane z posiadaniem właśni kuchenki indukcyjnej. Otóż niestety na sam początek wydatek może być dość znaczny, ponieważ zakup takiej kuchenki to koszt około nawet 2,5 tysiąca. Do tego dochodzi jeszcze konieczność zakupu odpowiednich naczyń – garnków i patelni.

Wydawać by się zatem mogło, że nie jest to rozwiązanie zbyt ekonomiczne. Niemniej jednak trzeba zauważyć, że przecież jest to wydatek jednorazowy. Na tzw. dłuższą metę, koszty gotowania znacznie się obniżają. Nie tylko bowiem energia zużywana do gotowania jest znacznie niższa, lecz na dodatek sam proces gotowania trwa znacznie krócej. Słowem – pominąwszy ten pierwszy, większy wydatek, naprawdę kuchenki indukcyjne się opłacają.

2) Bezpieczeństwo

Trzeba także wziąć pod uwagę bezpieczeństwo takich kuchenek. Otóż ich wspaniałą zaletą, jest to, że zaczynają one grzać dopiero wtedy, gdy postawi się na nich naczynie. Oznacza to ni mniej ni więcej jak to, że nie za bardzo nawet uda nam się poparzyć.

Oczywiście także nic nie wybuchnie, nie wydziela szkodliwych substancji. Jedyne, o czym trzeba wspomnieć to fakt, że niestety kuchenki te nie powinny być obsługiwane przez osoby z rozrusznikiem serca. Warto także podkreślić, że może dojść do rozmagnesowania naszej karty płatniczej, jeśli położymy ją obok kuchenki.

3) Jakość gotowania

Na sam koniec trzeba jeszcze koniecznie wspomnieć o doskonałej jakości i komforcie gotowania na takiej kuchence indukcyjnej. Tutaj bowiem jeśli nawet coś nam spadnie na płytę, to od nie przywrze, nie zwęgli się. Ponadto nawet nie powinno dojść do sytuacji przypalenia potrawy.

Oczywiście gotowanie ułatwia także szeroki zakres wyboru temperatury. Ponadto ważne jest również to, że gotowanie przebiega aż o 30 % szybciej. Warto jeszcze dodać, że dno naczynia jest równomiernie nagrzane, zatem proces gotowania naprawdę jest bardzo efektowny.

Kuchenki indukcyjne dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here