Do podróży z dzieckiem trzeba się dobrze przygotować
fot. Pixabay.com

Podróż z małymi dziećmi jest nie lada wyczynem. Trzeba być przygotowanym na wiele scenariuszy, mieć oczy dookoła głowy i zdawać sobie sprawę z trudności, na jakie możemy napotkać w jej trakcie. Jak więc przygotować się do podróżowania z dziećmi, aby to przedsięwzięcie było dla nas przyczyną radości, a nie frustracji lub zmartwień?

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/podroz-z-niemowlakiem-i-starszym-dzieckiem-jak-zorganizowac-wyjazd/

O co warto zadbać przed podróżą z dzieckiem?

Jeśli wybieramy się w dalszą podróż, planujemy spędzić poza domem kilka dni lub tygodni, powinniśmy się dobrze do tego wyjazdu przygotować i wziąć pod uwagę różne scenariusze. Jeśli marzyliśmy o rodzinnych wakacjach czy długim urlopie od dawna, nie chcemy na pewno, aby zepsuły go nam jakieś komplikacje zdrowotne. Dlatego też zaplanujmy wcześniej wizytę u pediatry. Po pierwsze zbada on naszego malucha lub maluchy i sprawdzi, czy wszystko jest w porządku z ich stanem zdrowia. Po drugie podpowie, jakie leki warto zabrać ze sobą w podróż, a także jak reagować w razie pojawienia się zdrowotnych komplikacji. Zdecydowanie na wyjazd należy zabrać ze sobą termometr, wodę utlenioną, materiały opatrunkowe oraz leki przeciwgorączkowe.

Drugim aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest kwestia tego, co spakujemy dla dziecka do walizki. Nawet jeśli wyjeżdżamy upalnym latem, przygotujmy się na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Warto mieć w dziecięcej walizce kalosze, płaszcze przeciwdeszczowe, cieplejsze bluzy i polary, także przynajmniej dwie pary butów na zmianę.

Podróż samochodem z niemowlakiem – warto wiedzieć

Samochód jest najwygodniejszym środkiem lokomocji do podróżowania z dziećmi. Pamiętaj jednak, aby zadbać o niego odpowiednio przed wyjazdem. Kwestia sprzątania czy przeglądu jest oczywista. Przed samym startem podróży warto również auto dokładnie przewietrzyć. Dobrze również wymienić płyn w spryskiwaczach na taki, który nie pachnie zbyt intensywnie. Tylną kanapę warto przykryć kocem. Nie dopuścimy w ten sposób do nadmiernego zabrudzenia tapicerki. W letnie dni dobrze jest również umieścić osłonki na szybach samochodu. Nie będą one powodowały nadmiernej ekspozycji dziecka na promienie słoneczne i znacznie uprzyjemnią mu podróżowanie.

Latem nieodzownym wyposażeniem samochodu jest klimatyzacja. Jeśli wybieramy się w podróż z dziećmi warto pamiętać o tym, aby nie kierować na nie bezpośrednio strumienia zimnego powietrza. Dobrze jest również zadbać o to, aby różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz samochodu była nie większa niż 4 stopnie Celsjusza.

Zobacz też: http://www.4fans.pl/picie-kawy-a-karmienie-piersia-czy-mozna-to-robic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here