Urodziny dla dzieci

Urodziny Twojej pociechy zbliżają się dużymi krokami i nie wiesz od czego zacząć? Chcesz dziecku jak zwykle, przychylić nieba, ale nie wiesz co i jak. Należy zacząć od planu. Przedyskutować czy zaproszeni zostaną tylko najbliżsi krewni czy również przyjaciele dziecka. Czy przyjęcie będzie jedno wspólne, czy raczej zorganizować należy dwie imprezy?

Urodziny dla dzieci – a może tak w plenerze?

Przyjęcie dla gości naszej pociechy można zorganizować na wiele sposobów. Jedną z ciekawych propozycji jest zabawa w plenerze. Mając do dyspozycji dom z podwórkiem, działkę swoją czy użyczoną przez kogoś znajomego, można zająć dzieci na kilka godzin i sprawić, że urodziny będą długo wspominane.

Jak wiadomo, dzieci nie są w stanie zbyt długo gościć się przy stole z poczęstunkiem, choćby nie wiadomo jak pyszne słodkości na nim się znalazły. Warto zatem mieć w zanadrzu scenariusz z zabawami.Jeśli nie chcemy wymyślać ich samodzielnie, możemy znaleźć je w Internecie lub zaprosić do nas animatorki. Doświadczone panie nianie z wielką dozą cierpliwości, zainteresują różnymi aktywnościami, konkursami, rozbawią dzieci a rodzicom pozwolą odpocząć.

Gra terenowa dla dzieci

Jeśli mamy nieco czasu i chęci, możemy przygotować dzieciom grę terenową, podczas której będą szukać wskazówek prowadzących do skarbu. Kolejne wskazówki należy pochować w różnych zakamarkach podwórka zaś skarbem może być skrzynia ze słodkościami lub upominkami typu notesiki, latarki na baterie, neonowe gadżety.

Zwieńczeniem zabawy może być ognisko, podczas którego dzieci własnoręcznie upieką kiełbaski a na deser – czemu by nie – pianki!

Zabawa w domu – czemu by nie?

Jeśli nie mamy do dyspozycji podwórka lub aura zupełnie nie sprzyja, urodziny dla dzieci można zrobić w domu. Chociaż wydawać się to może decyzją niebezpieczną, skutkującą zniszczeniami, wcale nie musi być tak źle.

Wystarczy dzieci zająć, inaczej mówiąc, podsuwać im konkretne zabawy i czuwać nad ich przebiegiem. Mogą to być konkursy z nagrodami, kalambury, dyskoteka lub gra w szukanie skarbu w domu. Atrakcyjną formą zajęcia dzieci jest wspólne robienie pizzy, którą oczywiście później goście konsumują.

Nienależnie od oprawy urodziny dla dzieci mogą być sympatycznym dla nich przeżyciem. Warunkiem jest jednak odpowiedni plan.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here