Etykiety ekologiczne – czego można się dowiedzieć?

0
1165

Robiąc zakupy coraz częściej chcemy zachowywać się odpowiedzialnie. Coraz częściej doceniamy również producentów, którzy wytwarzając towar dbają nie tylko o jego jakość, ale również o środowisko naturalne. O czym możemy dowiedzieć się z etykiety towaru?

Dbając o planetę

Etykiety ekologiczne w ostatnich latach coraz częściej pojawiają się na towarach. Jest to znak, że konsumenci coraz bardziej świadomie podchodzą do zakupów. Nie tylko nasze zdrowie jest dla nas ważne. Coraz częściej na zakupy patrzymy szerzej i staramy się docenić tych producentów, którzy na etapie produkcji dbają o to, by powstający produkt był jak najmniejszym obciążeniem dla naszej planety.

Niskie zużycie energii w procesie produkcji, możliwość recyclingu opakowania, użycie materiałów z recyclingu czy nie testowanie produktów na zwierzętach to informacje, które są coraz ważniejsze dla konsumentów.

Kolejnym elementem ekologicznego produktu jest opakowanie. Ważne, by opakowanie zostało ograniczone do minimum lub nadawało się do ponownego wykorzystania. Materiał, z którego zostało wykonane może zostać poddany recyclingowi lub już pochodzi z recyclingu.

Zwrócenie uwagi na te wszystkie aspekty powoduje, że otrzymujemy towar, który jest przyjazny środowisku, o czy informują producenci na etykietach ekologicznych.

Bio – w trosce o zdrowie

Etykiety ekologiczne informują nie tylko o procesie produkcji, który ma znaczenie dla naszego środowiska, ale również możemy mieć pewność, że towar ekologiczny jest zdrowy i wysokowartościowy dla naszego organizmu.

Warzywa ekologiczne są uprawami, które ograniczają korzystanie z nawozów sztucznych. Niedopuszczalne są nawozy sztuczne azotowe czy szkodliwe dla konsumentów pestycydy. To dzięki temu ograniczamy ryzyko zachorowań na raka, alergie czy astmę.

Etykiety ekologiczne są również bardzo ważne dla amatorów mięsa. To z nich uzyskamy informację, czy przestrzegane są odpowiednie normy chowu. Karmienie zwierząt paszą naturalną, wolną od składników genetycznie modyfikowanych oraz monitorowanie warunków ich życia to najważniejsze zasady, które mają wpływ na jakość mięsa, jak i standard życia zwierząt.

Etykiety ekologiczne to szansa, by w każdym domu znalazły się produkty, które są tworzone z dbałością o jakość i jednocześnie naszą planetę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here