Jak jeść siemię lniane

Siemię lniane, czyli nasiona lnu zwyczajnego, to jeden ze środków stosowanych w medycynie naturalnej. Stosuje się je zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Czym jest siemię lniane?

Jak jeść siemię lnianeW skład nasion lnu wchodzi kilka drogocennych składników. Siemię lniane bogate jest w błonnik, który niezbędny jest do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Kolejnym składnikiem są wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które odpowiadają za prawidłową przemianę materii. Witamina E pomaga w leczeniu miażdżycy i chorób serca. Ponadto siemię lniane w swym składzie ma także witaminy z grupy B, żelazo, cynk, wapń oraz magnez. Poza właściwościami leczniczymi siemię lniane działa także odżywczo na włosy i paznokcie. Stosowanie siemienia lnianego zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Siemię lniane po odpowiednim przyrządzeniu można spożywać. Zatem jak jeść siemię lniane?

Jak jeść siemię lniane?

Siemię lniane można zemleć i zjeść na surowo, dzięki czemu nie straci swych właściwości istotnych przy leczeniu choroby wrzodowej i kaszlu. Można także przygotować i wypić wywar z siemienia lnianego. Wówczas należy użyć całych ziaren i przez około 15 minut gotować w szklance wody. Taki napar można również stosować zewnętrznie, np. do przemywania skóry z problemem łuszczycy. Regularne picie wywaru z siemienia lnianego wpływa korzystanie na stan włosów. Ponadto śluz z nasion można stosować jako odżywkę do włosów, dzięki czemu w pełni wykorzystamy potencjał ziaren. Co więcej, siemię lniane w formie śluzu możemy nakładać jako maseczkę na twarz. Nasiona wykazują właściwości regeneracyjne, dzięki czemu cera staje się wyraźnie odżywiona. Jeżeli chcemy mieć piękne paznokcie, możemy moczyć je we wspomnianym śluzie.

Przyrządzając siemię lniane należy pamiętać, aby nie jeść ich na sucho, ponieważ mogą zatkać układ pokarmowy. Siemię lniane jest dość neutralne w smaku, dlatego można dodawać je do jogurtów, musli, koktajli, zup, sosów, sałatek. Warto na różne sposoby przemycać je do posiłków i korzystać z drogocennych właściwości.
Ponadto w dostępnej literaturze brak informacji na temat przypadków przedawkowania siemienia lnianego, można więc spokojnie sięgać po nasiona lnu zwyczajnego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here