jaki laptop do gier

Czy w ogóle laptop może nadawać się do gier? Otóż tak, a ponadto dobrego laptopa gamingowego możemy kupić w naprawdę okazyjnych cenach. Ceny takiego sprzętu zaczynają się od około 3000 zł, w takiej cenie możemy znaleźć dobre laptopa porównując cenę do jakości, jednak po takim komputerze przenośnym nie możemy spodziewać się zawierającej w dech piersiach grafiki oraz super płynnej rozgrywki. Jednakże musimy pamiętać że w laptopie mamy wszystko co jest potrzebne, klawiaturę, monitor, głośniki itd. Dlatego dla wielu wybiera to rozwiązanie ze względu na wygodę użytkowania i prostotę urządzenia. Jednak jaki laptop do gier wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Jaki laptop do gier?

jaki laptop do gierMusimy pamiętać, że jeżeli zależy nam na graniu w gry to skoncentrować się na karcie graficznej. A te zamontowane w laptopach potrafią konkurować z tymi używanymi w komputerach stacjonarnych. Jednak aby pozwolić sobie na komputer przenośny z najnowszymi kartami graficznymi między innymi takimi jak: GTX 1060, GTX 1070 lub też RTX 2080, musimy wyłożyć dość sporą sumę pieniędzy. Dlatego wiele osób decyduje się na kupno laptopa z kartą GTX 1050, która co prawda nie pozwoli nam na granie w najnowsze produkcje w jakości Full HD, w najwyższych detalach, jednak dość przystępna cena rekompensuje te straty.

Wybierając procesor do laptopa spotkamy się z podobnym problemem jak przy karcie graficznej. Jeżeli chcemy kupić najnowszy procesor, wysokiej klasy musimy liczyć się z niemałym wydatkiem. Aby cieszyć się graniem w dobrej jakości kupić możemy procesory takie jak: Intel Core i7 najnowszej generacji Intel Core i9 lub też AMD Ryze
Przy wybieraniu karty graficznej i procesora musimy zwrócić uwagę, aby te dwa parametry były podobnej klasy, ponieważ zbyt mocny procesor, a zbyt słaba karta graficzna nie pozwoli na efektywne granie, po przez słabą wydajność. Elementem przy wyborze laptopa, który nie jest aż tak ważny jak wyżej wymienione, ale również jest dosyć istotny to pamięć RAM. Tą część zazwyczaj można wymienić na lepszą, jednak może to być dość kłopotliwe. Dlatego kupując laptopa gamingowanego musimy pamiętać aby ilość pamięci ram wynosiła minimum 8 GB, a najlepiej 16 GB. To umożliwi nam szybkie korzystanie z naszego sprzętu.

A może jednak komputer stacjonarny?

Za wyborem laptopa do gie przemawia wiele niepodważalnych argumentów. Jednak to komputer ma jeden argument koronny, którego obalić jest niezwykle trudno. Przy takim samym budżecie lepiej jest jednak kupić komputer stacjonarny, dzięki temu możemy liczyć na znacznie lepsze parametry niż w przypadku laptopa. Jednak musisz pamiętać, że kiedy kupujesz komputer stacjonarny musisz osobno skompletować również klawiaturę, myszkę, monitor i słuchawki. To może nieco podwyższyć cenę zakupu całego zestawu. Jednak możesz sobie pozwolić na znacznie większy monitor niż w laptopie, co może mieć spory wpływ na komfort gry. Możesz również zakupić ergonomiczną i podświetlaną klawiaturę, która raczej w laptopach jest niespotykana. W ogóle zakup komputera stacjonarnego daje znacznie większe możliwości. Głównie związane jest to z możliwością jego rozbudowy i tym samym zwiększania jego parametrów. Oczywiście w wypadku laptopa jest to znacznie ograniczone, jeśli nie całkowicie niemożliwe. Jednak na laptopie mamy możliwość grania w niemalże każdym miejscu jakie nam przyjdzie do głowy. W przypadku komputera stacjonarnego taka mobilność jest jednak wykluczona.

Gdzie kupić laptop gamingowy?

jaki laptop do gierOczywiście warto poszukać odpowiedniego laptopa w marketach elektronicznych. Tutaj w razie braku odpowiedniej gotówki możesz również skorzystać z możliwości zakupu na raty. To może być bardzo korzystne rozwiązanie jeśli planujesz zakup naprawdę drogiego sprzętu. Raczej nie warto stawiać na laptopy tanie. Szybko bowiem możemy się rozczarować ich jakością, a również parametry nie będą na najwyższym poziomie. Jeśli mamy znacznie ograniczony budżet, to lepszym rozwiązaniem jest zakup laptopa używanego. Wówczas możemy kupić komputer, który jeszcze parę lat temu był najlepszym w swoim segmencie, a jeszcze dziś można całkiem sensownie pograć na nim w nawet bardzo wymagające gdy. Warto więc przeanalizować dokładnie tę kwestię. Czy faktycznie jest nam koniecznie potrzebny nowy komputer? Gdzie jednak można kupić taki używany komputer? Przede wszystkim swoje poszukiwania powinieneś rozpocząć w internecie. Na serwisach ogłoszeniowych powinieneś znaleźć wiele interesujących ofert. Ale to nie jedyne miejsca gdzie można tanio kupić używany laptop gamingowy. Możesz również odwiedzić serwisy komputerowe. Tutaj również można w okazyjnych cenach kupić całkiem sensowny sprzęt. Musimy sobie jednak zadać nieco trudu na poszukiwania. Jednak czasami warto, albowiem można wyłowić laptopy w naprawdę świetnym stanie i po okazyjnych cenach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here