Jak napisać artykuł?

Z twórczym pisaniem ma do czynienia każdy. Na początku w szkole pisze się krótkie wypracowania i rozprawki, które jednym wychodzą lepiej, innym gorzej. Wydaje się, jakby niektóre osoby urodziły się z umiejętnością pisania i tworzą oni teksty bardzo szybko. Inni z kolei strasznie się męczą, nie potrafią nic wymyślić, a napisanie kilku zdań może stanowić niemały kłopot. Nie trzeba się jednak tym zanadto przejmować, ponieważ pisanie jest umiejętnością, którą można w znacznym stopniu wyćwiczyć. Nie trzeba posiadać żadnego szczególnego talentu, chociaż może być to oczywiście pomocne. W dzisiejszych czasach, kiedy w Internecie jest pełno różnotematycznych blogów i portali, sporo osób stwierdza, że chciałoby prowadzić własnego blog czy stronę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. No bo jak napisać artykuł, żeby był on interesujący i ludzie chcieli go czytać?

Jak napisać artykuł?

Jak napisać artykuł?Przede wszystkim musimy się zastanowić nad tematyką naszej potencjalnej strony. Możemy to być oczywiście strona wielotematyczna, ale wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest wybranie bardziej ścisłej kategorii, w której będziemy się specjalizować. Kiedy ten etap mamy już za sobą, możemy przejść do pisania artykułów.

Bez wątpienia najważniejszą rzeczą jest nabycie szerokiej wiedzy w konkretnej dziedzinie, o której piszemy. Zanim zaczniemy pisać trzeba zrobić research, przeczytać sporo artykułów oraz książek. Dopiero potem możemy zacząć dzielić się naszą wiedzą.

Artykuł powinien zawierać chwytliwy tytuł, to jest naprawdę ważne, bo to właśnie tytułem musimy przyciągnąć do siebie czytelnika. Warto więc zastanowić się nad tym dłuższą chwilę. Ale oczywiście tytuł to nie wszystko. Jak napisać artykuł, żeby czytelnik po wejściu w niego przeczytał go do końca, a nie wyłączył po chwili? Kluczem do tego jest pierwsze kilka zdań. Początkowa faza tekstu musi być na tyle dobrze i ciekawie napisana, żeby nie znudzić czytelnika, a wręcz zachęcić go do dalszej lektury. Pamiętajmy też o odpowiednim podziale na akapity – osoba czytająca woli, aby były to krótkie fragmenty, a nie niekończące się ściany tekstu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here