shave-360312_640

Depilacja miejsc intymnych jest w dzisiejszych czasach niemalże koniecznością. Choć nie jest to prawda, wiele osób utożsamia ją z higieną, toteż usuwanie włosków z okolic intymnych jest traktowane tak samo jak obowiązek mycia się. Powoduje to niestety sporo problemów, gdyż włosy w tych miejscach zwykle są mocne i grube nawet jeśli na innych obszarach ciała wcale takie nie są, a jednocześnie skóra tych miejsc jest delikatna i wrażliwa. Nie można zatem wydepilować jej w przypadkowy sposób, wykonać tego pospiesznie i byle jak, gdyż mogą pojawić się bolesne, dokuczliwe podrażnienia i problemy, z którymi będzie się zmagać dłuższy czas.

Jak ogolić miejsce intymne?

shave-360312_640Szczególnie ważne jest to w przypadku, gdy włoski intymne depiluje się całkowicie, trzeba więc dobrze wybrać tego metodę. Dobrym wyjściem na pewno będzie woskowanie u kosmetyczki, ale dla wielu osób cena tego zabiegu jest zbyt wysoka, zwłaszcza że przecież trzeba go wykonywać dość często. Niektórzy też zapewne wstydzą się udać się do kosmetyczki w celu wydepilowania miejsc intymnych. Zdecydowana większość osób, kobiet i mężczyzn, wykonuje więc takie zabiegi w zaciszu własnej łazienki, najczęściej korzystając z najbardziej powszechnej i najłatwiejszej metody depilacji, czyli golenia. A jak ogolić miejsce intymne? Cały czas trzeba pamiętać, jak mocne są włoski w tych obszarach i jednocześnie jak wrażliwa występuje w nich skóra. Trzeba więc postawić na dobrą, ostrą, a więc nową, maszynkę, a także dobry preparat poślizgowy. Na pewno nie powinno być to mydło, gdyż wysusza ono skórę, a także nie zapewnia dostatecznego poślizgu.

Pianka i żel

Dużo lepsza będzie więc specjalna pianka czy żel, które w dodatku zmiękczą włoski, a więc łatwiej będzie je usunąć. Jeszcze ważniejsze jest zaś to, że tego rodzaju kosmetyki pielęgnują skórę i chronią przed podrażnieniami, można więc uniknąć dokuczliwego swędzenia i pieczenia skóry. Pianka i żel zapobiegają też skaleczeniom, są więc do golenia miejsc intymnych niezbędne. Kiedy jednak wybiera się tę metodę depilacji, trzeba pamiętać, że należy z niej korzystać praktycznie codziennie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here