Jak podolodzy we Wrocławiu leczą wrastające paznokcie?

Wrastające paznokcie to problem dotykający nawet 15% społeczeństwa. Najczęściej są to osoby w wieku od 15 do 40 lat. U mężczyzn pojawiają się 3 razy częściej niż u kobiet. Na przestrzeni ostatnich lat świadomość dbania o zdrowie stóp zaczęła się poprawiać.

Dlaczego paznokcie zaczynają wrastać w skórę?

W Polsce powstało wiele gabinetów podologicznych takich jak Dolnośląskie Centrum Zdrowej Stopy, profesjonalnie leczące wrastające paznokcie Wrocław. Są one odpowiedzią na powiększający się problem.

Najczęściej przyczyną jest brak wiedzy na temat prawidłowego obcinania paznokci.

Wiele osób skraca paznokcie zbyt krótko oraz zaokrągla boczną płytkę, co prowadzi do zmiany normalnego toru wzrostu.
Inne przyczyny:

  • Noszenie zbyt ciasnego, za małego obuwia.
  • Zbyt częste noszenia obuwia na obcasie.
  • Płaskostopie poprzeczne
  • Otyłość i nadwaga
  • Nagły wzrost wagi podczas ciąży
  • Uraz palucha
  • Paluch koślawy

Bardzo rzadko zdarza się, że przyczyną wrastających paznokci są uwarunkowania genetyczne, na przykład długie palce u stóp.

Jak rozpoznać wrastający paznokieć?

Ból paznokcia to pierwszy objaw, który powinien nas zacząć niepokoić, nasz organizm daje nam w ten sposób do zrozumienia, że coś jest nie tak. Powinniśmy najszybciej obejrzeć palce stopy i zobaczyć, czy nie wystąpiło zaczerwienienie lub opuchlizna w okolicach paznokcia. Jeśli pojawi się krwawienie lub wydzielina ropna, powinniśmy udać się do specjalisty.

Gdzie udać się w celu leczenia?

Chirurg to intuicyjny wybór w leczeniu paznokci. Często jednak potrafi on jedynie wyciąć chory paznokieć lub wyrwać go. Prowadzi to tylko do nawrotów problemu. Gabinet podologiczny to miejsce, które skupia specjalistów zajmujących się wyłącznie chorobami stóp, dysponują oni nowoczesnymi i nieinwazyjnymi metodami leczenia.

Kostka Arkady metodą na uporczywe wrastanie paznokci

Innowacyjna metoda kostki Arkady powstała w Polsce na Dolnym Śląsku. Polega ona na nadanie odpowiedniego kształtu paznokcia przez zastosowanie masy akrylowej. Zabieg jest kompletnie nieinwazyjny, ból jest znikomy i może wynikać głównie z istniejącego stanu zapalnego. Masa akrylowa stosowana w metodzie jest wzbogacana srebrem mineralnym, przez co ma właściwości antybakteryjne. Ten sposób leczenia ma bardzo dużą skuteczność i wielu pacjentów potrzebuje jedynie jednej wizyty by całkowicie pozbyć się problemu. Zabieg mogą przeprowadzać tylko certyfikowane placówki, leczące wrastające paznokcie we Wrocławiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here