Technologia G-Shock. Co to takiego?

G-Shock to innowacyjny zestaw rozwiązań zaproponowany przez markę Casio, która stworzyła serię zegarków zaprojektowanych z myślą o osobach mających wysokie wymagania względem gadżetów. Technologia G-Shock to szereg rozwiązań na poziomie konstrukcji i mechanizmu oraz systemów i dodatkowych funkcji, które sprawiają, że zegarek staje się wielofunkcyjny i niesamowicie oryginalny. Z pewnością nie jest to jednak zegarek, który spodoba się każdemu – z dużą liczbą funkcji związany jest masywna konstrukcja i typowo techniczno-sportowy design. Na czym polega technologia G-Shock i dla kogo może okazać się przydatna?

Konstrukcja z ciekawą historią

G-Shock jest kultową linią zegarków stworzoną przez uznaną na całym świecie firmę Casio. Jej twórca marzył o zaprojektowaniu niezniszczalnego i niezawodnego zegarka. W rezultacie licznych eksperymentów udało się opracować przepis na sukces – połączenie wysokiej jakości materiałów poskutkowało projektem zegarka odpornego na uderzenia i wodoszczelnego. Pierwszy zegarek G-Shock zrobił na rynku prawdziwą furorę, co skłoniło jego twórców do zaprojektowania kolejnych modeli dopasowanych do potrzeb ludzi aktywnych i ceniących sobie wytrzymałość.

Co wyróżnia zegarek G-Shock na tle innych dostępnych na rynku? Każdy z modeli należących do tej serii cechuje specjalna konstrukcja wyposażona w system przeciwwstrząsowy. Dzięki wypustkom znajdującym się na kopercie zegarka wszelkie uderzenia są amortyzowane, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń. Cechą charakterystyczną jest także design – masywna, obudowana tarcza minimalizuje ryzyko stłuczenia szkiełka podczas upadku. Zegarek G-Shock to jednak nie tylko charakterystyczny wygląd, ale też dziesiątki niewiarygodnych funkcji, które mogą odmienić życie użytkownika.

Atomowa dokładność

Zegarki G-Shock wyposażone są w specjalną technologię Wavereceptor, która umożliwia pobieranie fal z wież radiowych znajdujących się w 5 miejscach na świecie, dzięki czemu gadżet sam dostosowuje czas do lokalizacji, w której się znajduje z niesamowitą dokładnością. G-Shock to także czułe sensory – zarówno te podstawowe, takie jak kompas czy termometr, jak i bardziej zaawansowane, dostosowane do konkretnej dyscypliny sportu lub hobby. Mowa tu między innymi o wysokiej klasie wodoszczelności, odporności na niskie temperatury czy błoto, a także wskaźnikach przypływów i odpływów, faz księżyca, głębokościomierzu, wysokościomierzu i wielu innych.

Różne modele wyposażone są w różne funkcje – zostały one zestawione tak, aby jak najtrafniej odpowiadać na potrzeby konkretnych grup użytkowników. Osoby lubiące arcytrudne warunki z pewnością za przydatne uznają zegarki z funkcją zasilania słonecznego, odporne na korozję i nawet z 10-letnią baterią. Zapaleni podróżnicy lub osoby często przemieszczające się w sprawach biznesowych z pewnością skorzystają z funkcji automatycznego ustawiania czasu na podstawie GPS, czterech stref czasowych, trybu samolotowego czy barometru. Co ważne, dodatkowe funkcje mogą być wykorzystywane nie tylko w celach informacyjnych, ale też poprawienia własnego komfortu i bezpieczeństwa.

Każdy zegarek G-Shock czymś się wyróżnia, a konkretne modele dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. W kolekcji znajdują się zarówno klasycznie czarne zegarki, jak i bardziej szalone propozycje – we wzór moro, białe, neonowe, a nawet na złotej i srebrnej bransolecie. Stosunkowo duże wymiary tych zegarków nie spodobają się każdemu – ten typ jest mocno określony pod względem stylu, dlatego przed zakupem warto dokładnie zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here