Taras urządzony w dobrym stylu

0
2304

Wiosna i lato to idealne pory na przebywanie na świeżym powietrzu. Jednak nie zawsze mamy ochotę, aby wyjść na spacer, pojeździć rowerem, czy też na inną aktywność fizyczną. Czasami wystarczy chwila relaksu z dobrą książką lub kawą w ogrodzie, na tarasie, na balkonie. Aby miło spędzało się nam czas bliżej natury, warto zadbać o właściwe wyposażenie miejsca odpoczynku, np. decydując się na stoliki z trawy morskiej. Jak praktycznie i stylowo urządzić taras?

Praktycznie urządzony taras przed domem
Taras bez względu na swoją powierzchnię powinien być urządzony praktycznie i w dobrym stylu. Ciekawym rozwiązaniem są stoliki wielofunkcyjne. To taki rodzaj mebla, który może pełnić kilka funkcji. Przykładów jest naprawdę wiele. Może to być stolik, który pod swym blatem skrywa schowek na różnego typu przedmioty lub akcesoria. Albo taki, który posłuży zarówno jako blat do serwowania zimnych napojów w upalny dzień, jak i będzie wygodnym siedziskiem w razie potrzeby.
Stoliki wielofunkcyjne to także taki rodzaj mebla, który można złożyć, co ułatwia ich przechowywanie. Ponadto na niewielkich balkonach i tarasach można zdecydować się na blat z rozkładanymi nogami przytwierdzony do ściany. W ten sposób w razie potrzeby będziemy mogli rozłożyć stół lub złożyć go, gdy będziemy potrzebowali większej ilości wolnej przestrzeni.

Taras w stylu egzotycznym
Tradycyjne stoliki kawowe oraz fotele to niejedyne meble, które mogą znaleźć swoje miejsce w aranżacji tarasu. Osoby, które lubią nieco egzotyczne klimaty, mogą zdecydować się na elementy, jakie pozwolą się przenieść wyobraźnią w zupełnie inne rejony. Przykładem są fotele brazylijskie, które swą formą do złudzenia przypominają wiszące hamaki z siedziskiem. To świetny sposób na zrelaksowanie się po długim i męczącym dniu. Uzupełnieniem tego typu mebli będą stoliki z trawy morskiej, które swym designem również świetnie nawiążą do klimatu Ameryki Południowej.
Fotele brazylijskie w swej prostocie są niezwykle funkcjonalne. Można je zamontować na tarasie i mieć z nich widok na cały ogród. To doskonałe miejsce do czytania książek, delektowania się kubkiem gorącej kawy czy też sączenia lampki wina wieczorem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here