Jak układać włosy?

Każda z nas chciałaby mieć pięknie ułożone włosy. Sztuka suszenia i układania zaraz po myciu w odpowiedni sposób zdecydowanie szczędzi nam czasu i zapewni, że będą wyglądać doskonale każdego dnia. Odpowiednio ułożone i wystylizowane włosy to przede wszystkim uniesione od nasady i kamuflujące wszystkie niedoskonałości na całej długości. Jednak kluczem do pięknie wyglądających włosów na co dzień to przede wszystkim zdrowe włosy. Warto o nie zadbać, bo zdrowe włosy i domknięte łuski są też zdecydowanie bardziej podatne na układanie. Dlatego o wiele lepiej jest poświęcić dużo więcej czasu na pielęgnację i dzięki temu każdego dnia będą wyglądać dużo lepiej. Możemy do naszej codziennej pielęgnacji włączyć zbawienne i przynoszące cudowne efekty olejowanie. Powinniśmy je wykonywać co najmniej raz w tygodniu i pozostawiać sam preparat najlepiej na całą noc po czym rano go dokładnie zmyć. Kolejny bardzo ważny element to włączenie do naszej diety suplementów zawierających biotynę, skrzyp polny i pokrzywę. Można także wspomagać się herbatkami z pokrzywy i skrzypu polnego, który wzmocni nasze włosy. Zniszczone i popalone końcówki najlepiej ściąć, bo tylko będą szpecić naszą fryzurę.

Jak układać włosy?

Jak układać włosy?Po myciu należy nałożyć na końcówki serum z silikonami w składzie. Silikony nie są zdrowe dla włosów, jednak doskonale oblepiają końcówki, które są najbardziej podatne na zniszczenie przez co zapewniają im ochronę. Przed całą stylizacją musimy spryskać całe włosy preparatem termoochronnym. Układając włosy kręcone powinniśmy susząc je trzymać głowę w dół i nie burzyć loków palcami. Czym mniej ich dotykamy tym lepszy skręt uzyskamy bez efektu puszenia.

Proste włosy powinniśmy suszyć na grubej okrągłej szczotce przez co odbijemy je u nasady. Resztę włosów możemy nakręcić na grubą lokówkę lub prze prostować prostownicą. Kolejna bardzo ważna rzecz przy prostych, ciężkich włosach to użycie suchego szamponu lub pudru, który uniesie włosy u nasady i sprawi, że nawet grube i ciężkie włosy o wiele dłużej będą pełne objętości na górze co jest pożądane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here