Przedsionek bez okna? Wybierz drzwi zewnętrzne z naświetlem!

Nie każdy dom w projekcie posiada okna w przedsionku. W takim przypadku, aby wpuścić do wnętrza naturalne światło, najlepszym wyborem będą drzwi zewnętrzne z naświetlem!

Ciemny przedsionek nie tylko nie wygląda atrakcyjnie, ale również jest mniej bezpieczny. Właśnie dlatego do domów, w których w przedsionku nie zamontowano okien, rekomendowane są drzwi zewnętrzne z naświetlem.

Naświetla lub doświetla – co to jest?

Naświetlami lub doświetlami określa się nieotwierane, przeszklone przegrody, które stanowią niezależną konstrukcję. Najczęściej spotyka się drzwi zewnętrzne z naświetlem lub doświetlem, które mają wtedy za zadanie wpuszczać do pomieszczenia światło słońca i mogą pełnić wówczas rolę podobną do okien. Drzwi mogą być uzupełnione naświetlami bocznymi – umieszczane są wtedy po jednej stronie skrzydła drzwiowego albo po obu stronach. Również w użyciu znajdują się naświetla górne, które umieszczane są nad drzwiami. Dzięki różnym kompozycjom naświetli można sprawić, że drzwi zewnętrzne będą prezentowały się jeszcze bardziej efektownie.

Drzwi zewnętrzne z naświetlem – dlaczego warto je wybrać?

Przede wszystkim drzwi zewnętrzne z naświetlem lub doświetlem są doskonałym wyborem do domów z przedsionkami bez okien. Jako że wpuszczają do wnętrza naturalne światło, w przedsionku nie trzeba stale zapalać światła, co przekłada się również na oszczędność energii elektrycznej. Także drzwi tego rodzaju są w stanie poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki bocznym naświetlom można uzyskać podgląd na ganek i możemy zobaczyć, kto stoi przed drzwiami.

 Oczywiście, drzwi zewnętrzne z naświetlem nadadzą również budynkowi bardziej elegancki, prestiżowy wygląd. Ze względu na szeroką gamę różnych typów naświetli, można dopasować je zarówno do architektury nowoczesnej, jak również tej tradycyjnej. Zatem wybranie drzwi z naświetlem do domu, w którym przedsionek nie jest oświetlony, to sprawdzony wybór – dzięki dodatkowemu przeszkleniu wnętrze nie tylko będzie rozświetlone, ale zyskamy także większe bezpieczeństwo i sprawimy, że dom będzie jeszcze piękniejszy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here