motywacja

Każda osoba posiada swoje indywidualne potrzeby. Jedne mogą być związane z pieniędzmi, a inne ze sposobem ich zarabianie. Motywacja do pracy może przebierać wiele form. Jest to jednak kwestia indywidualna każdego człowieka. Co motywuje nas do ciężkiej pracy, a co do jej zmiany? Czy pieniądze to jedyny czynnik motywujący nas do pracy? Odpowiadamy 

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/co-nas-motywuje-do-pracy/ 

Motywacja, a zmiana pracy 

Bardzo Istotnym czynnikiem, który może bezpośrednio wpływać na potrzebę dotychczasowej pracy jest wypalenie zawodowe. Dotyka ono pracowników małych firm, jak i tych którzy pracują w korporacjach, a także pracowników wykonujących swoje zadania zdanie. Pracując w branży, która nie tylko nas męczy, ale też staje się naszym utrapieniem, nie ma nawet mowy o motywacji. Do obowiązków siadamy z przymusu, A to przekłada się na naszą produktywność (a raczej jej brak). 

Co motywuje nas do pracy? 

Najczęściej wymieniane czynnikiem motywującym do pracy są oczywiście zarobki. Wyższe zarobki motywują nas nie tylko do bardziej wytężonej pracy, ale też dawania z siebie 100%. Podwyższone zarobki są też czynnikiem wyzwalającym w nas chęć do dalszego kształcenia się oraz zdobywania większej ilości umiejętności. 

Kolejnym aspektem motywującym na do pracy jest lepsze stanowisko. Wiąże się ono z lepszymi zarobkami, większym prestiżem, a co za tym idzie większą motywację do pracy. Jest to bardzo istotne u młodych ludzi, który posiadają duże aspiracje wchodząc na rynek pracy. 

Czynnikiem motywującym nas do pracy mogą być też dobre warunki kropka nie chodzi tutaj jedynie o benefity płacowe lub pozapłacowe, ale też stworzenie komfortowego miejsca dla pracowników. Wiele firm posiada tak zwane strefy lub pokoje relaksu. W takiej strefie można nie tylko zrelaksować się poprzez odpoczynek, ale też aktywności. Wszystko to przekłada się na pozytywne postrzeganie miejsca pracy oraz motywację do działania. 

Zobacz też: http://www.4fans.pl/jakie-sa-wady-i-zalety-pracy-w-domu/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here