Okna drewniano-aluminiowe – naturalne, ciepłe, komfortowe

Dobór odpowiedniej stolarki okiennej ma kluczowy wpływ nie tylko na wygląd domu, ale również na jego izolacyjność termiczną, akustyczną, a także na jego eksploatację. Czy warto wobec tego wybierać okna drewniano-aluminiowe?

Chociaż nadal najpopularniejsze okna do domów jednorodzinnych to okna PCV, to jednak w sprzedaży można znaleźć również szereg innego rodzaju modeli. Wśród nich dostępne są okna drewniano-aluminiowe, do których produkcji stosuje się dwa główne materiał – drewno oraz aluminium. Jak zbudowane są okna drewniano-aluminiowe? Jakie są ich główne zalety i wady? Kiedy warto zdecydować się na taką stolarkę?

Okna drewniano-aluminiowe – podwójna konstrukcja

Do produkcji okien drewniano-aluminiowych stosuje się wysokie jakości drewno lite, a także lekkie i wytrzymałe aluminium, które dodatkowo jest odporne na korodowanie. Okno od wewnątrz budynku wykończone jest drewnem, z kolei z zewnątrz posiada nakładkę aluminiową, która może być malowana na różne kolory, na przykład czarny, szary. Pomiędzy drewnem a nakładką z aluminium dodatkowo umieszcza się specjalną przegrodę termiczną wypełnioną pianką izolacyjną. Taka podwójna konstrukcja powoduje, że okna drewniano-aluminiowe mogą pochwalić się szeregiem zalet.

Główne zalety okien drewniano-aluminiowych:

  • naturalne i piękne – dzięki zastosowaniu litego drewna
  • stabilne – nadają się również do większych przeszkleń
  • nie wymagają specjalnej konserwacji – aluminium z zewnątrz chroni okno przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi
  • ciepłe – osiągają bardzo niskie współczynniki izolacyjność termicznej
  • bezpieczne – mogą być wykonane również we wersji antywłamaniowej

Kiedy warto wybrać okna drewniano-aluminiowe?

Przede wszystkim okna drewniano-aluminiowe zadowolą tych inwestorów, którzy poszykują okien stylowych, naturalnych, a przy tym także ciepłych oraz komfortowych w codziennym użytkowaniu. Ze względu na swoje właściwości izolacyjne, okna drewniano-aluminiowe chętnie montowane są również w domach energooszczędnych, a także pasywnych, w których ważne jest utrzymanie jak najlepszych parametrów termicznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here