Mezoterapia kwasem hialuronowym - wyjątkowy zabieg odmładzający i nawilżający

Młody i promienny wygląd skóry to dla kobiet gwarancja dobrego samopoczucia. Wraz z upływem czasu większość z nas zauważa jednak spadek kondycji swojej skóry, a przy tym również spadek samooceny. Na szczęście dziś możemy bardzo skutecznie walczyć z procesem starzenia skóry. Poza codzienną i pieczołowitą pielęgnacją skóry, warto jednak sięgnąć również po drobne zabiegi kosmetyczne, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty odmłodzenia. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa wykonywana metodą iniekcji, czyli wprowadzania pod skórę igłą wybranych substancji odżywczych i leczniczych. Popularną odmianą mezoterapii jest ta, w której wykorzystuje się kwas hialuronowy, pozwalający na przeprowadzenie doskonałego zabiegu odmładzającego i nawilżającego.

Zabieg kwasem hialuronowym – dlaczego ten kwas?

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie, dlatego mezoterapia kwasem hialuronowym stanowi jeden z bezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej – ryzyko alergii czy nieprzewidzianej reakcji układu immunologicznego jest w tym przypadku ograniczone do minimum. W gabinetach medycyny estetycznej kwas ten stosuje się głównie jako wypełniacz zmarszczek i ust, a jednocześnie środek nawilżający. Ostrzykiwanie skóry kwasem hialuronowym sprawia, że skóra automatycznie się nawadnia, zwiększa się jej elastyczność, zaś zmarszczki zostają wyraźnie spłycone. Kwas hialuronowy pobudza też produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny.

Mezoterapia kwasem hialuronowym – rodzaj kwasu ma znaczenie

Zabieg mezoterapii kwasem hialuronowym odbywa się zazwyczaj przy pomocy preparatów zawierających kwas hialuronowy, nie zaś przy pomocy czystego kwasu. Na rynku medycznym możemy spotkać się z ogromną ilością różnorodnych preparatów z kwasem hialuronowym wykorzystywanych w gabinetach medycyny estetycznej, jednak trzeba uświadomić sobie to, że nie wszystkie charakteryzują się taką samą jakością. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, specjalizujący się w wykonywaniu zabiegów odmładzających, w szczególności polecają wykonanie mezoterapii kwasem hialuronowym przy pomocy preparatów Neauvia Organic. To przede wszystkim z tego względu, że produkcja tych kosmeceutyków została oparta na kwasie hialuronowym wyprodukowanym przez niepatogenny dla człowieka szczep bakterii Bacillus subtilis, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa zabiegu i pozwala ograniczyć ryzyko reakcji odczynowych wywołanych przez pozostałości resztek białkowych. Ma to kluczowe znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa zabiegu, jak i jego końcowych rezultatów.

Odmładzający i nawilżający zabieg kwasem hialuronowym – natychmiastowe efekty

Ogromną zaletą mezoterapii kwasem hialuronowym są niemalże natychmiastowe efekty terapii. Skóra staje się wyraźnie wygładzona, nawilżona i promienna tuż po zabiegu, zaś wraz z postępującą rewitalizacją staje młodsza i elastyczniejsza. Dodatkowo efekty narastają w przeciągu kilku dni po wykonanym zabiegu. Warto zaznaczyć, że w ciągu pierwszych kilku dni możemy zmagać się z pewnymi skutkami ubocznymi zabiegu w postaci delikatnych obrzęków, wybroczyn czy zasinień, które będą dodatkowo zmniejszać widoczność pierwszych efektów terapii. Bardzo ważne jest to, że uzyskane rezultaty mezoterapii kwasem hialuronowym mogą utrzymać się nawet przez 8-12 miesięcy, a decydując się na powtórzenie tej terapii po upływie roku, podtrzymamy i dodatkowo pogłębimy te efekty.

Więcej informacji na temat zabiegu ostrzykiwania kwasem hialuronowym znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/wypelniacz/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here