Wiertnica elektryczna – jakie ma zastosowania?

Jeszcze kilkanaście lat temu prace na budowach wiązały się z trudem i wielogodzinnym kopaniem dołów pod fundamenty, sieci rur i inne instalacje w glebie. Innowacyjność wielu rozwiązań sprawia, że obecnie nie trzeba wielkiego wysiłku, by wykonać otwór nawet na bardzo dużą głębokość. Jednym z nich są wiertnice elektryczne, które w sposób znaczący ułatwiają pracę w wielu branżach.

Do czego służy urządzenie?

Wiertnica elektryczna ze staltechnika.pl/ wykorzystywana jest do wykonywania przewiertów dla sieci:

  • energetycznych
  • gazowych
  • wodociągowych
  • kanalizacyjnych.

Umożliwiają szybkie i precyzyjne wykonanie prac nawet w trudnych warunkach, do jakich należy infrastruktura drogowa (asfalt, kotka brukowa, chodniki), ale również gliniasta i zbita gleba, którą trudno nawiercić przy pomocy standardowych metod.

Zalety wiertnicy elektrycznej

Takie rozwiązanie jest przede wszystkim wygodne. Wiertnica elektryczna to jedno z tych urządzeń, które jest łatwe w obsłudze, nie wymaga użycia siły, pracuje precyzyjnie i szybko. Niezaprzeczalną korzyścią jest możliwość wykonywania prac na bardzo trudnych gruntach (gliniastych, kamienistych, zbitych). W przypadku innych rodzajów wiertnic konieczna jest regularna konserwacja, szczególnie silnika, który narażony jest na zatarcie. Natomiast zadbanie o wiertnicę elektryczną nie jest trudne i nie wymaga stosowania specjalnych preparatów. Zaletą jest także to, że jest to jedna z najlżejszych wiertnic.

Kupić czy wypożyczyć?

Warto rozważyć tą kwestię indywidualnie. Jeśli prace w gruncie będą wykonywane często, dodatkowo ich charakter może być zbyt dużym wysiłkiem dla zatrudnionych pracowników, zakup wiertnicy jest doskonałym pomysłem. Warto też zapoznać się z ofertą firm, które wykonują tego typu urządzenia na zamówienie. Maksymalne dopasowanie maszyny do wykonywanych prac przyczyni się do zwiększenia wydajności. Jeśli natomiast wiertnica potrzebna jest do wykonania jednego otworu, warto zastanowić się na wypożyczeniem urządzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here