włosy
fot.: pexels.com

Farbowanie włosów jest chyba jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów przez kobiety. Nic dziwnego – odpowiednio dobrany kolor nie tylko skutecznie rozświetla twarz, ale również podkreśla urodę i jej największe walory. Regularna koloryzacja włosów może jednak sprawić, że pasma przestaną być nawilżone i błyszczące. Jak więc pielęgnować włosy farbowane?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-wlosow-najwazniejsze-zasady/

Farbowanie włosów – po co?

Na początku warto się zastanowić, dlaczego farbowanie włosów cieszy się aż tak dużą popularnością. Przede wszystkim, wynika to z faktu, że dla kobiet bardzo istotny jest wygląd zewnętrzny. Stan włosów, jest wizytówką każdej kobiety. Piękne i lśniące, skutecznie zwiększają samoocenę i sprawiają, że kobieta czuje się atrakcyjniejsza.

Wygląd nie jest jednak jedynym czynnikiem, wpływającym na podjęcie decyzji o farbowaniu włosów. Jest to także najlepszy i najszybszy sposób, który pozwoli na zmianę swojego wizerunku.

Niestety, regularna koloryzacja z zastosowaniem farb posiadających w swoim składzie takie substancje jak amoniak, może znacząco osłabić cebulki włosów i doprowadzić do ich zmatowienia oraz wysuszenia.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Z tego powodu, warto pamiętać o kompleksowej pielęgnacji. W tym przypadku, najważniejsze będzie stosowanie odpowiednich kosmetyków. Najlepiej, jeżeli będą one dedykowane włosom farbowanym.

Jednak oprócz stosowania samego szamponu i odżywki, dla włosów farbowanych zbawienne może okazać się także ich regularne olejowanie. Naturalne olejki zapobiegną przesuszeniu włosów i wypłukaniu koloru. Ponadto, zregenerują pasma i dodadzą im blasku. Dzięki zawartych w olejkach kompleksach witamin, włosy stają się także mocniejsze.

Aby zapewnić włosom farbowanym maksymalne odżywienie, warto przynajmniej raz w tygodniu stosować maski do włosów. Dzięki nim, włosy staną się nawilżone, lśniące i zdecydowanie grubsze. Oprócz tego, aby zawarte w masce składniki odżywcze lepiej wniknęły w strukturę włosów, można nałożyć na nie czepek i ręcznik.

Przeczytaj też: http://www.4fans.pl/czy-regularne-uzywanie-prostownicy-szkodzi-wlosom/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here