popękana skóra dłoni
fot. pixabay.com

Popękana skóra na dłoniach to przypadłość, która najczęściej dotyka nas jesienią i zimą. Jest to bardzo niekomfortowa dolegliwość, gdyż wygląda nieestetycznie, a miejscowo nawet może powodować ból, gdyż tworzą się małe ranki. Jak sobie z nią radzić? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/popekane-dlonie-domowe-zabiegi/

Przyczyny

Suche dłonie to efekt niekorzystnych czynników, które na nie oddziałują. Może być to spowodowane mrozem lub też nadmiernym promieniowaniem UV. Niektóre osoby nawet po zetknięciu z twardą wodą mają problem z przesuszającą się skórą.

Dłonie są wówczas szorstkie, a także czerwone i mogą nawet piec, a także pęka na nich skóra. Rozwiązaniem na tą przypadłość jest stosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, które regenerują skórę oraz odpowiednio ją nawilżają.

Sucha skóra na dłoniach może być spowodowana również zaniedbaniami pielęgnacyjnymi, długimi i gorącymi kąpielami z uczestnictwem szkodliwych substancji chemicznych, a także używaniem różnych detergentów np.: do sprzątania. Nierzadko również na tę dolegliwość cierpią osoby, które z racji wykonywanej pracy mają do czynienia z różnymi alergenami, a nawet szkodliwymi substancjami chemicznymi.

Jak sobie radzić z popękaną skórą na dłoniach?

Mając tendencję do przesuszania się skóry na dłoniach powinniśmy zawsze mieć przy sobie krem do rąk oraz regularnie myć ręce antyalergicznym mydłem, które dodatkowo nie podrażni naszej skóry na dłoniach.

Jednakże istnieje również kilka innych sposobów, które pozwolą nam sobie radzić z tą przypadłością. Jednym z nich jest stosowanie peelingu, który złuszczy martwy naskórek, a także ułatwi wnikanie składników nawilżających w głąb skóry dłoni.

Peeling możemy zrobić sami w domu lub kupić gotowy w aptece. Po jego wykonaniu również bardzo ważne jest by zadbać o odpowiednie nawilżenie naszej skóry, a to możemy zrobić poprzez maseczkę na dłonie i krem. Maski na dłonie można również kupić w drogerii.

Jednym z domowych sposobów na suchą skórę dłoni jest wcieranie w nią oleju kokosowego, który ma silne właściwości nawilżające, a także regenerujące.

Przeczytaj też: http://www.4fans.pl/woda-utleniona/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here