Styling włosów

Codziennie układanie włosów bywa bardzo męczące. Nie każda kobieta radzi sobie zresztą podczas tej czynności, bo niektóre panie po prostu nie potrafią zapanować nad swoimi kosmykami. Nie dość, że poświęcają im mnóstwo czasu każdego ranka, który mogłyby wykorzystać znacznie lepiej – np. na picie kawy, to jeszcze nie osiągają zbyt zadowalających efektów. Mając właśnie tego rodzaju problemy, warto zdecydować się na zabieg trwały i zawsze skuteczny. Ostatnio taką metodą jest właśnie styling włosów, który nadaje im wspaniałej objętości i jednocześnie delikatnie faluje kosmyki. Zabieg ten jest regularnie stosowany przez największe gwiazdy showbiznesu, dlatego musi być w nim coś rzeczywiście wartościowego i interesującego.

Na czym polega styling włosów?

Czego można się zatem spodziewać, idąc po raz pierwszy do salonu fryzjerskiego na właśnie ten nowoczesny zabieg? Otóż zawsze rozpoczyna się on od obcięcia zniszczonych i rozdwojonych końcówek. Same włosy, na których ma być przeprowadzony styling, nie mogą być natomiast dłuższe niż dwadzieścia centymetrów, dlatego czasami trzeba je porządnie obciąć. Posiadaczki bardzo długich i bujnych włosów, które nie zechcą z nich zrezygnować, nie będą mogły przetestować na sobie stylingu. Działa on tylko na krótszych kosmykach, ponieważ te dłuższe przeważnie nie chcą się kręcić.

Sam zabieg polega natomiast przede wszystkim na nakładaniu na włosy specjalnego preparatu do stylingu. Przedtem fryzjer zakłada jeszcze na głowie klientki wałki, by potem zacząć je smarować odpowiednimi płynami. Po wypłukaniu z głowy wszystkich mikstur następuje proces odżywiania włosów, czyli nakładania na nie kosmetyków o specjalnych, odbudowujących właściwościach. Na sam koniec uzyskana fryzura jest jeszcze utrwalana, dzięki czemu można ją potem nosić przez długi czas.

Zalety stylingu

Naturalnie styling włosów wciąż nie jest popularnym zabiegiem fryzjerskim. Mało się o nim mówi i znany jest on głównie za granicą, dlatego Polki nie są do niego za bardzo przekonane. Gdyby jednak dowiedziały się, jakie efekty osiąga się przy pomocy tej metody, na pewno same od razu zechciałyby z niej skorzystać. Styling jest bowiem takim zabiegiem, który wpływa na wygląd całego włosa – na każdej jego długości. Zapewnia on kosmykom fantastycznie prezentujący się skręt, który imituje świetnie ten naturalny. Jako że sam zabieg nie jest zbyt czasochłonny, ponieważ doświadczony fryzjer jest w stanie go wykonać w ciągu nawet piętnastu minut, nie ingeruje on przesadnie mocno w strukturę kosmyków. Z całą pewnością ich nie obciąża i nie doprowadza do ich wypadania, dlatego jest w pełni bezpieczny również i dla skóry głowy. Oczywiście styling włosów należy regularnie powtarzać, chcąc zawsze cieszyć się pięknym skrętem i imponującą objętością.

Świat fryzjerski cały czas się rozwija i proponuje swoim klientkom coraz to ciekawsze zabiegi upiększające. Styling na pewno się do nich zalicza, dlatego warto go na sobie przynajmniej raz przetestować.

[Głosów:11    Średnia:3.1/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here