zmiana fryzury

Wiosna to dla wielu kobiet ulubiona, a nierzadko i przełomowa pora roku. Bez wątpienia jest to czas, w którym zwracamy większą uwagę na ciało, wygląd, samopoczucie i związane z tym potrzeby, a potem niemal od razu wprowadzamy to w życie: zmieniamy jadłospis, wymieniamy garderobę, idziemy do kosmetyczki lub do spa. Również w grę wchodzi zmiana fryzury.

Zmiana fryzury

Dlaczego tak ważna jest dla nas zmiana fryzury? Przede wszystkim dlatego, że jest ona symbolem zmian w myśleniu i działaniu – dzięki niej dajemy samej sobie zielone światło dla wszystkiego, co dla nas dobre: uśmiechu, radości, większej ekspresji w mowie i czynach, spokoju, otwartości na to, co niesie ze sobą życie. Mało tego, zmiana fryzury często ma również kontekst psychologiczny – pozytywne komentarze, które wypowiadają osoby, gdy zobaczą kobietę w nowej stylizacji sprawiają, że jej właścicielka nabiera większej pewności siebie, czuje się bardziej atrakcyjna i elegancka, wzrasta jej samoocena i poczucie własnej wartości. A to z kolei automatycznie przekłada się na większą wydajność, efektywność czy zaangażowanie w pracy i poza nią. Dlatego też, jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, zacznij od… fryzury!

Dlaczego zmieniamy fryzury?

Prosty przykład: Sama ostatnio wybrałam się do mojej ulubionej, sprawdzonej już fryzjerki, a ta zapytała mnie, jaką długość sobie życzę. Odparłam jej, że w sumie nie ma to większego znaczenia, ponieważ najbardziej zależy mi na tym, aby potem można je było ładnie ułożyć. W odpowiedzi zobaczyłam, jak fryzjerka kiwa ze zrozumieniem głową i obcięła mnie dokładnie tak, jak sobie tego zażyczyłam. Widzisz? To wcale nie jest aż takie trudne – wystarczy chwila szczerej rozmowy, chwila ciszy do namysłu, a potem już nie pozostaje nic innego, jak tylko oddać się w ręce specjalistki i cieszyć się zarówno z efektu, jak i z podjęcia dobrej decyzji. I pamiętaj: robisz to przede wszystkim dla siebie, zdrowia oraz samopoczucia. Spróbuj, bo tak naprawdę nic nie tracisz, a Twoje włosy z całą pewnością Ci za podziękują.

Jednakże psychologia to nie jedyny powód, dla którego zmiana fryzury jest dla kobiet aż tak ważna. Wiele kobiet obcina włosy – ja także – również w celach zdrowotnych. Z własnego doświadczenia wiem, że im dłuższe włosy, tym większy potem problem z ich myciem, rozczesywaniem, a nawet układaniem w jakąś sensowną fryzurę tak, aby nie wyglądać przez cały dzień jak tzw. „wkurzony Szopen” i nie ukrywać jej pod czapką czy chustką. Poza tym dochodzi do tego zmiana pór roku, niewłaściwe odżywianie, stresująca praca lub inne wydarzenie na tym podłożu, które w konsekwencji prowadzą do tego, że włosy wypadają, łamią się, przetłuszczają, tracą blask, a końcówki się rozdwajają. Dlatego każde włosy – farbowane, naturalne, kręcone, proste – wymagają od czasu do czasu solidnego podcięcia lub/i konsultacji profesjonalisty odnośnie ich właściwej pielęgnacji.

Podsumowując: zmiana fryzury to same korzyści. Wyglądasz lepiej, czujesz się lepiej. Wiesz, kim jesteś i dokąd zmierzasz, a przede wszystkim masz odwagę i siłę do działania. A zatem wybierz się do fryzjera, a potem… działaj!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here