Farba do włosów blond

Włosy posiadają nitkowaty wygląd i występują wyłącznie u ssaków. A więc także u człowieka. Włosy zbudowane są z twardej, spoistej keratyny. Jest ona podstawowym składnikiem każdego włosa. Keratyna wytwarzana jest w naskórku i zbudowana ze związków siarki i azotu. Melanina natomiast nadaje kolor włosom. Dwa barwniki takie, jak barwnik ziarnisty i barwnik rozproszony sprawiają, że włosy są ciemne lub jasne. Osoby posiadające ciemne włosy chcąc posiadać jasny ich kolor muszą poddać się zabiegowi farbowania. Farba do włosów blond sprawi, że powstanie piękny, wymarzony blond kolor. Jednak nie pozostanie on na zawsze, gdyż włosy nieustannie rosną. I dlatego pragnąc posiadać wymarzony jasny kolor trzeba co jakiś czas dokonywać powtórnego farbowania włosów.

Farba do włosów blond

Czasem ludzie zastanawiają się nad tym, ile na głowie człowieka znajduje się włosów? Przeciętnie posiadamy od stu do stu pięćdziesięciu tysięcy włosów. Gdzie na jeden centymetr kwadratowy przypada od stu pięćdziesięciu do pięciuset włosów ciemnych. Natomiast włosów jasnych kilkadziesiąt więcej. Dlaczego włosów jasnych jest więcej? Dlatego, że są one zazwyczaj cieńsze od włosów ciemnych. Bywa też tak, że ktoś jest posiadaczem naturalnie rudych włosów. Rudy kolor włosów pojawia się u osób posiadających dwie kopie recesywnego genu na chromosomie 16.

Jest on odpowiedzialny za mutację w białku. Szacuje się, że rudy kolor włosów posiada od jednego do dwóch procent populacji świata. Osoby zainteresowane posiadaniem innego niż mają koloru włosów zawsze mogą skorzystać z pomocy fryzjera. Włosy szybko rosną, bo około 0,33 mm. na dobę. Co daje 1 cm. na miesiąc. A to oznacza, że średnio co dwa miesiące istnieje konieczność ufarbowania odrostów. Przy czym wzrost włosów zależy od wielu czynników. Od tego, jakie jest nasze zdrowie fizyczne, jak radzimy sobie ze stresem, jak wygląda nasza codzienna dieta, ile czasu poświęcamy na sen i wypoczynek, jakich używamy szamponów i odżywek, jak dbamy o nasze włosy i skórę głowy, itd.

Pielęgnacja włosów

Chcąc mieć piękne włosy należy o nie odpowiednio dbać. Między innymi używać odpowiednich detergentów, a także szczotkować włosy. Poza tym suszyć je po umyciu w sposób naturalny. Nieprawidłowa dbałość o włosy, jak i różne choroby organizmu wpływają na włosy i skórę na głowie. Do chorób włosów i skóry należy: łysienie łojotokowe, łysienie plackowate, grzybica, choroby ropne, choroby pasożytnicze, łupież. A także siwienie. Gdy zależy nam na ładnym i zdrowym wyglądzie naszych włosów, to pocieszające jest to, że wielu powyższym dolegliwościom możemy zaradzić. A piękny wygląd włosów jest jedną z podstawowych rzeczy, na którą ludzie zwracają uwagę spotykając drugą osobę. I dlatego niezależnie od wieku zwłaszcza płeć piękna stara się posiadać zdrowe i zadbane włosy. Panowie również nie pozostają w tyle i wielu z pośród mężczyzn zwłaszcza młodszego pokolenia przywiązuje ogromną wagę do wyglądu i ilości swoich włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmiana fryzury
Następny artykułOdżywka do włosów

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here