In Vitro – na czym polega

Zapłodnienie pozaustrojowe metodą in vitro Katowice daje możliwość wielu parom na posiadanie potomstwa. Odbywa się ono w warunkach laboratoryjnych i budzi sporo kontrowersji. Niemniej jednak mało kto wie, na czym wyżej wspomniana polega.

Na czym polega zapłodnienie in vitro Katowice?

In Vitro zaliczane do metod zapłodnienia pozaustrojowego, polega na pobraniu od kobiety komórki jajowej oraz plemników od mężczyzny. Następnie klinika in vitro w warunkach laboratoryjnych łączy powyższe ze sobą, by następnie tak powstały zarodek umiejscowić w macicy kobiety. Jest to poniekąd metoda leczenia niepłodności, ponieważ dzięki niej wiele par może cieszyć się z posiadania potomstwa, co w klasycznej formie nie byłoby możliwe do osiągnięcia.

Komu dedykowany jest tego typu zabieg?

Ten rodzaj zapłodnienia przeznaczony jest dla osób, które z różnych powodów nie mogą mieć dziecka w sposób naturalny. W niektórych przypadkach wpływ na to ma choroba jednego z partnerów, czy niepłodność partnera lub partnerki. W tym wypadku in vitro klinika może okazać się jedynym sposobem na to, aby móc cieszyć się z posiadania potomstwa.

Klinika in vitro, czyli w jakich przypadkach stosuje się zapłodnienie pozaustrojowe?

Tego typu zapłodnienie stosuje się w sytuacji, kiedy dochodzi do niedrożności lub zrostów w jajowodach. Ponadto powyższą metodę zaleca się także w przypadku niskiej jakości nasienia mężczyzny. In Vitro klinika okaże się wybawieniem dla kobiet, które cierpią na endometriozę, wykazują obniżone rezerwy jajnikowe, jak i również w przypadku tych, u których doszło do przedwczesnego wygaśnięcia funkcji jajników. Tego typu leczenie stosowane jest dopiero w sytuacji, kiedy inne metody leczenia niepłodności zawiodły.

Czy zabieg in vitro jest drogi?

Koszt tego typu zabiegu oscyluje w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Należy pamiętać jednak o tym, że poza przeprowadzeniem wyżej wspomnianego konieczne jest przyjmowanie określonych leków, wykonywanie rozmaitych badań, a także regularne wizyty u lekarza, co generuje dodatkowe koszty. Nie mniej jednak, bez względu na cenę, wiele par decyduje się na jego wykonanie, ponieważ pragnienie o posiadaniu dziecka jest tak silne, że nie zwracają uwagi na koszty. Ostateczna cena zabiegu zawsze jest jednak uzależniona od indywidualnych kwestii pacjentów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here