Optymalizacja transportu dzięki skrzynkom euro

Nowoczesne pojemniki plastikowe ułatwiają transportowanie drobnych przedmiotów. W firmach produkcyjnych, tam, gdzie znajdują się techniczne przerwania linii produkcyjnych lub organizacja produkcji zakłada stanowiskową obróbkę komponentów do przenoszenia partii półfabrykatów stosuje się pojemniki plastikowe euro.

Dlaczego skrzynki z plastiku euro?

Powód jest jeden i bardzo prosty. Plastik daje możliwość używania opakowania przez wiele cykli. Pojemnik plastikowy ma zdecydowaną przewagę nad innymi materiałami.

Pudła kartonowe są nietrwałe i nadają się zwykle do jednokrotnego transportu materiałów.

Pojemniki euro są nieco cięższe od grubej tektury falistej, ale przewyższają je wytrzymałością po dziesięciokroć. Ich nośność dorównuje pojemnikom z metalu. I mają nad nim przewagę, której źródłem jest odporność na warunki atmosferyczne. Plastik jest niewrażliwy na korozję, której doświadcza żelazo.

Jedynym destrukcyjnym czynnikiem wpływającym na strukturę plastiku jest promieniowanie słoneczne i zawarte w nim spektrum światła ultrafioletowego. Ciągła ekspozycja na ten czynnik może osłabić strukturę każdego polimeru syntetycznego.

Skrzynki euro są też lepiej dopasowane do warunków transportu niż pojemniki drewniane, które przy takiej samej pojemności zajmują o wiele więcej miejsca.

Kolejne powody stosowania pojemników euro

Można powiedzieć, że każdy pojemnik plastikowy jest lepszy niż zwykłe pudło z tektury, jednak pojemniki euro mają dodatkowe atuty, które dają im niejedną przewagę.

Najważniejszym ich mocnym punktem jest idealne przystosowanie do transportu. Wymiary skrzynek plastikowych dostosowane są do wymiarów palety euro. Dlatego wypełnienie przestrzeni drewnianej podstawy jest niezwykle proste i nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych prób i obliczeń.

Dodatkowo skrzynki euro są na tyle wytrzymałe, że można je przewozić w wielu warstwach, co zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni transportowej.

Konstrukcja pojemnika ułatwia utrzymanie czystości. Wnętrze zbiornika jest tak zaplanowane, by wszystkie powierzchnie były gładkie. Przewożenie nawet surowców lub wyrobów gotowych, które pozostawiają po sobie na przykład ślady w postaci tłustych olejowych plam, nie jest niemożliwe. Zabrudzenia można szybko usunąć przy pomocy chemii do utrzymania czystości z detergentem.

Używanie plastikowych zasobników jest wygodne i sprzyja optymalizacji transportu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here