Koci pazur - właściwości i zastosowanie

Nie da się zaprzeczyć temu, że coraz więcej osób na swoje drobne przypadłości zdrowotne szukać czegoś innego, niż tradycyjne, przepełnione chemikaliami środki farmakologiczne. Prędzej czy później każda z takich osób napotyka na swojej drodze poszukiwań peruwiańskie zioła, czyli znany wszystkim koci pazur. Czym dokładnie jest ten środek i jakie ma właściwości zdrowotne?

Czym jest koci pazur?

Koci pazur, który często znany jest też pod nazwą vilcacora, to zioło rosnące jedynie w Ameryce południowej, na terenie znajdujących się tam lasów deszczowych. Z poszczególnych elementów tej rośliny, czyli nie tylko z liści, jak jest to najczęściej robione w przypadku roślin i ziół europejskich, lecz również z kory i korzenia, wytwarza się najróżniejszego rodzaju środki lecznicze w postaci maści, czy też sproszkowanych elementów gotowych do zaparzania.

Zioła peruwiańskie vilcacora — skład

Jaki jest jednak dokładnie skład tego peruwiańskiego zioła, który powoduje, że może mieć on jakiekolwiek działanie pro zdrowotne? Co dokładnie się w nim kryje? Wbrew pozorom i opiniom niedowiarków, którzy wątpią w skuteczność działania taki naturalnych środków leczniczych, zioła peruwiańskie takie jak vilcacora są bardzo obfite w najróżniejsze składniki, takie jak garbniki, fenolokwasy, czy też saponiny. Najważniejszym jednak składnikiem, który odpowiada za główne właściwości lecznicze tego peruwiańskiego zioła, są alkaloidy oksyindolowe.

Peruwiańskie zioła na raka

Na co jednak stosowana jest przede wszystkim ta roślina? Być może będzie to zaskoczeniem dla wielu osób, lecz polecana jest ona przede wszystkim do zadań związanych z walką z nowotworami. Czy faktycznie tak poważna choroba może być leczona zwykłą rośliną z ameryki południowej? Jak się okazuje jak najbardziej tak, ponieważ nawet WHO, która z dość dużą rezerwą podchodzi do podobnych działań, zarejestrowała to zioło na liście leków wspomagających leczenie onkologiczne.

Zioła lecznicze sklep — gdzie kupić?

Powstaje jednak bardzo ważne pytanie, gdzie kupić taki środek? Oczywiście nie będzie on dostępny w każdym sklepie, lecz każdy sklep z ziołami leczniczymi powinien mieć go w ofercie. Podobnie z resztą jak liczne apteki, które już dziś oferują swoim klientom środki ziołowe i naturalnego pochodzenia. Można również znaleźć gotowe produkty w internecie, ponieważ po wpisaniu hasła zioła lecznicze sklep, z pewnością pokaże się nie jeden internetowy sklep tego typu.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here