Poznaj najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na dolinę łez!

0
1407

Czy wiesz, że w medycynie estetycznej jest wiele zabiegów, które mogą pomóc zwalczyć defekt, jakim jest dolina łez? Coraz nowsza technologia oraz szeroki zakres zabiegów, jakie oferują profesjonalne gabinety medycyny estetycznej, pozwalają dzisiaj walczyć z wieloma defektami natury estetycznej. Dziś nie ma problemu z trwałym usunięciem owłosienia, bo jest depilacja laserowa. Osoby planujące wykonać ten zabieg odsyłam do świetnego artykułu, w którym opisano, jak przebiega depilacja laserowa, ile kosztuje i czy boli. Tego typu artykuły pomagają zrozumieć sposób działania innowacyjnych urządzeń wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Niniejszy artykuł również powstał po to, aby podpowiedzieć, jakie są możliwości likwidacji defektu, jakim jest dolina łez.

Dolina łez pod oczami – czy to tylko problem osób po 40stce?

Niestety dolina łez to nie jest tylko problem osób starszych. Bardzo często bowiem dotyka on również osoby młode. Dzieje się tak, gdyż już po 25 roku życia nasza skóra zaczyna tracić swoje naturalne właściwości. Zmniejsza się ilość kolagenu w skórze, który odpowiada za jej jędrność. Naturalne procesy starzenia się skóry mają bezpośredni wpływ na powstawanie doliny łez. Jednak ta przypadłość często dotyka również osoby młode.

Dolina łez u osób młodych może pojawić się wskutek zaburzeń metabolicznych czy nawet być uwarunkowaniem genetycznym. Więcej na ten temat znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/dolina-lez/, gdzie dodatkowo zawarte zostały również domowe sposoby na spowolnienie pogłębiania się bruzdy pod oczami. Tymczasem warto nadmienić, że dolinę łez u osób młodych należy niwelować poprzez bardziej inwazyjne metody. Bezpieczne i skuteczne są tu zabiegi medycyny estetycznej.

Jak pozbyć się doliny łez? Oto najlepsze zabiegi medycyny estetycznej!

Nieustanny rozwój medycyny estetycznej pozwala na coraz lepszą i bardziej długotrwałą poprawę wyglądu. Dzisiaj wiele jest zabiegów mało inwazyjnych, albo wręcz bezinwazyjnych, które przynoszą spektakularne efekty. Jeśli chodzi o problem doliny łez, to do najbardziej skutecznych zabiegów zaliczamy:

Mezoterapię igłową – w trakcie której kosmetolog wstrzykuje pod skórę składniki aktywne, które przyspieszają produkcję substancji naturalnie odpowiedzialnych za prawidłowe napięcie skóry. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów, jeśli chodzi o kurację na zapadającą się skórę pod okiem. Co więcej, kosmetolodzy zapewniają o jej skuteczności, przez co popularność mezoterapii igłowej nie słabnie już od lat.

Korekcja doliny łez kwasem hialuronowym – to zabieg, w trakcie którego kosmetolog wstrzykuje wzdłuż linii bruzdy kwas hialuronowy. Jest to składnik, który naturalnie występuje w naszym organizmie i który to jest odpowiedzialny za prawidłowe nawilżenie, napięcie oraz jędrność skóry. Działa on w ten sposób, że absorbuje wodę, przez co skóra staje się bardziej jędrna, a bruzda wypełniona. W efekcie dolina łez robi się zdecydowanie bardziej płytka, a w przypadku małych defektów wręcz znika całkowicie. Ten zabieg przyspiesza także produkcję kolagenu, przez  co skóra staje się jędrniejsza i bardziej zagęszczona.

Dolina łez to defekt, który nie tylko dodaje nam lat, ale także sprawia wrażenie wiecznie zmęczonej twarzy. Warto więc podjąć stosunkowo szybko odpowiednie kroki, aby móc w pełni zwalczyć bruzdę i cieszyć się pięknym, młodym wyglądem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here