Podkład pod makijaż - co to takiego?

Podkład pod makijaż zdaje się być kosmetykiem zbędnym. Niewiele kobiet z niego korzysta, większość z nich kompletnie pomija go podczas codziennego malowania twarzy. A czy to błąd? Co na ten temat mają do powiedzenia kosmetyczki i wizażystki? Na czym polega działanie podkładów i czy warto po nie sięgać systematycznie, a nie wyłącznie od święta?

Perfekcyjny efekt makijażu

Niektóre kobiety korzystają z podkładów pod makijaż jedynie przed tymi najbardziej wyjątkowymi okazjami, inne w ogóle tego nie robią, a część z nich nie ma nawet pojęcia o istnieniu takiego kosmetyku. Coś w nim jednak musi być, skoro w przeciągu paru ostatnich miesięcy stał się on jednym z chętniej kupowanych produktów w drogeriach. Sekret tkwi oczywiście w działaniu.

Dobry jakościowo podkład w połączeniu z korektorem i matującym pudrem daje zadowalający, ale jednak nieperfekcyjny efekt. Nierówności dalej pozostają widoczne, a skóra nie ma idealnego kolorytu. Baza pod makijaż jest natomiast w stanie skutecznie ją wygładzić i zredukować szarawy odcień karnacji. Przygotowuje buzię do następnych etapów makijażowego szaleństwa.

Konkretne działanie podkładów pod makijaż

Głównym przeznaczeniem podkładów jest wygładzanie skóry twarzy. Doskonale radzą sobie z ujednolicaniem jej struktury – zmniejszają widoczność wszelkich bruzd i wyprysków, niemalże wtapiając je w ciało. To idealne rozwiązanie dla kobiet borykających się z problemem trądziku. Nawet najsilniejszy podkład nie jest bowiem w zamaskować nierówności skóry.

Podkład pod makijaż równie dobrze radzi sobie jednak z wyrównywaniem kolorytu buzi. Maskuje wystające naczynka, pomarańczowy odcień twarzy bądź smętny szary odcień będący skutkiem nieprzespanej nocy. Dzięki niemu przebarwienia raz na zawsze znikają. Na tym polega cud dobrze wykonanego makijażu!

Kto powinien sięgnąć po ten kosmetyk?

Młode dziewczyny na pewno nie powinny zawracać sobie nim głowy. Dla nich lekki korektor na małe wypryski, matujący puder i wydłużający rzęsy tusz będą w zupełności wystarczające.

Podkłady pod makijaż polecane są natomiast tym kobietom, które borykają się z przebarwieniami skóry, nierównościami cery lub pozostałościami po trądziku. Przydadzą się również zapracowanym paniom, które marzą o makijażu utrzymującym się przez cały dzień i noc.

Podkład pod makijaż w sklepiekomsetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here